*Gegužės 8 d. lemiamas penktasis serijos mačas Monake.
*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.

Baskus įveikusi "Barca" keliauja į Ispanijos taurės finalą

2021-02-13
Šarūno Jasikevičiaus vadovaujami Barselonos krepšininkai iškopė į Ispanijos taurės finalą.

Prabėgus mažiau nei 24 valandoms po alinančio ketvirtfinalio "Barca" 77:68 pusfinalyje nugalėjo Vitorijos "Baskonia" komandą.

Rytoj finale išvysime "El Clasico" dvikovą. Katalonų varžovė Madrido "Real" pusfinalyje 85:79 palaužė Tenerifės "Lenovo" komandą.

1 kėlinys
"FC Barcelona" 15:12 "Baskonia"
1' min: Henry pelnė 4 taškus iš eilės (0:4), Mirotičius atidarė katalonų sąskaitą (2:4).
2' min: Mirotičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (4:4), Henry pelnė dar du taškus (4:6). Pustovijus pataikė iš po krepšio (6:6).
4' min: Calathesas išvedė "Barcą" į priekį (8:6).
5' min: Jekiri baigė ataką dėjimu (8:8), vėliau ir Henry sudrebino krepšį dėjimu po baskų perimto kamuolio (8:10). Henry pelnė 10-ąjį tašką (8:12).
6' min: Higginsas pelnė pirmuosius taškus (10:12).
7' min: Kuričius įsmeigė tritaškį (13:12).
9' min: Higginsas sėkmingai baigė greitą katalonų ataką (15:12).

2 kėlinys
"FC Barcelona" 38:27 "Baskonia"
1' min: Šmitas pasižymėjo baudos aikštelėje (17:12), Henry atsakė tritaškiu (17:15).
2' min: Daviesas baigė ataką galingu dėjimu (19:15)
3' min: Bolmaro pelnė taškus įsiveržęs į baudos aikštelę (21:15).
4' min: Polonara atkovojęs kamuolį pelnė du taškus (21:17).
5' min: Abrinesas įsmeigė tritaškį (24:17).
6' min: Petersas atsakė dviem taškais (24:19).
7' min: Henry pelnė dar du taškus (24:21).
8' min: Higginsas realizavo dvi baudas (26:21), Mirotičius pridėjo tolimą metimą (29:21).
9' min: Vildoza pelnė taškus įsiveržęs į baudos aikštelę, o Mirotičius antsakė dar vienu tritaškiu (32:23). Jekiri pasižymėjo iš po krepšio (32:25). Higginsas pataikė tritaškį (35:25).
10' min: Polonara įmetė dvi baudas (35:27), Hanga tolimu metimu uždarė pirmąją rungtynių pusę (38:27).

3 kėlinys
"FC Barcelona" 64:47 "Baskonia"
1' min: Higginsas pataikė iš vidutinio nuotolio (40:27).
2' min: Pustovijus sudrebino krepšį dėjimu (42:27), Mirotičius pridėjo dar du taškus (44:27). Henry pataikė tritaškį (44:60).
3' min: Giedraitis pataikė tritaškį su pražanga (44:34), Higginsas atsakė dviem taškais (46:34).
4' min: Giedraitis įmetė 1 baudą (46:35), o Mirotičius atsakė dviem (48:35).
5' min: Daviesas pasižymėjo iš po krepšio (50:35).
6' min: Kuričius pelnė du taškus greitoje atakoje (52:35). Jekiri pataikė dvitaškį (52:37).
7' min: Kuričius vėl taikliai atakavo krepšį (54:37).
8' min: Jekiri pelnė du taškus su pražanga (54:40), Kuričius atsakė tritaškiu (57:40).
9' min: Vildoza taip pat atsakė tolimu metimu (57:43), Jekiri pridėjo du taškus (57:45). Westermannas įmetė dvi baudas (59:45).
10' min: Abrinesas įsmeigė tritaškį (62:45). Jekiri realizavo dvi baudas (62:47). Higginsas pelnė taškus įsiveržęs į baudos aikštelę (64:47).

4 kėlinys
"FC Barcelona" 77:68 "Baskonia"
1' min: Abrinesas tritaškiu pradėjo lemiamą kėlinį po kurio katalonų persvara tapo 20 taškų (67:47).
2' min: Polonara įsmeigė tritaškį (67:50), Dragičius pelnė du taškus su pražanga (67:53).
3' min: Daviesas pasižymėjo iš po krepšio (69:53), Petersas taip pat atsakė dviem taškais (69:55).
4' min: Polonara įmetė tolimą metimą (69:58).
5' min: Vildoza pridėjo du taškus (69:60).
6' min: Vildoza įsmeigė tritaškį ir privertė Šarą paprašyti minutės pertraukėlės (69:63).
7' min: Jekiri pelnė du taškus (69:65), Daviesas atsakė dėjimu (71:65).
9' min: Mirotičius realizavo dvi baudas (73:65), Henry pataikė 1 baudą (73:66). Calathesas pridėjo dvi baudas (75:66).
10' min: Westermannas pelnė du taškus (77:66), Petersas įmetė dvi baudas (77:68).

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 16, Cory Higginsas 15, Kyle'as Kuričius 10, Alexas Abrinesas 9, Brandonas Daviesas 8, Artiomas Pustovijus, Leo Westermannas ir Nickas Calathesas 4, Adamas Hanga 3, Leandro Bolmaro ir Rolandas Šmitas 2 taškai;

Vitorijos "Baskonia": Pierria Henry 19, Tonye Jekiri 15, Luca Vildoza ir Achille Polonara 10, Rokas Giedraitis 5, Alecas Petersas 4, Zoranas Dragičius 3 taškai;