Dramatiškame finale ŠJasikevičius su "Barca" apgynė Ispanijos karaliaus taurės titulą

2022-02-20
Šarūnas Jasikevičius antrus metus iš eilės triumfavo Ispanijos karaliaus taurės turnyre.

Barselonos krepšininkai finale 64:59 dar kartą šiame sezone pranoko Madrido "Real" klubą ir iškovojo pirmąjį sezono titulą.

Š.Jasikevičiui, tai jau yra penktasis Ispanijos taurės titulas karjeroje. Lietuvis 2001, 2003 ir 2013 metais triumfavo būdamas krepšininku, o praeitais metais laimėjo pirmąją taurę trenerio karjeroje.

"Barca" tik sužaidus 3 min. pirmąjame kėlinyje pelnė pirmuosius taškus po Mirotičiaus metimo iš po krepšio (4:2). Įpusėjus kėliniui A.Abalde pelnė savo 6-ąjį tašką (8:2). Po G.Yabusele's tritaškio Šaras paprašė minutės pertraukėlės (11:2). Po Tavareso taškų "Real" persvara tapo dviženklė (13:2). Po pirmojo kėlinio katalonai turėjo 14 taškų deficitą (19:15).

Antrąjį ketvirtį "Barca" pradėjo Davieso dėjimu (19:7), bet varžovai atsakė sėkminga atkarpa 8:2 (27:12). Po pirmosios mačo pusės katalonai vis dar atsilikinėjo 29:18.

Po ilgosios pertraukos "Barca" pelnė 4 taškus iš eilės ir sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (29:22), tačiau "Real" įpusėjus kėliniui atstatė dviženklę persvarą (37:27). Likus žaisti 3 minutes Mirotičius tritaškiu sumažino deficitą iki 4 taškų (39:35). Likus žaisti minutę Šanli baudos metimu sumažino atsilikimą iki 3 taškų (44:41).

Po Laprovittolos tritaškio rezultatas tapo lygus (46:46), o Calathesas persvėrė rezultatą (46:48). Hanga tolimu metimu vėl sugrąžino pranašumą "Real" (49:48). Baigiant įpusėti kėliniui Jokubaitis įsmeigė tritaškį (49:51), o Laso buvo nubaustas technine pražanga. Heurtelio dvitaškis išlygino rezultatą (51:51), Jokubaitis atsakė dvitaškiu su pražanga (51:54). Vėliau lietuvis dar kartą baigė ataką taškais su bauda (53:57). Likus žaisti 1:10 min. Llullas realizavo dvi baudas (57:59). Likus žaisti 45 sek. Llulas išlygino rezultatą (59:59). Likus žaisti 33 sek. Mirotičius įmetė dvi baudas (59:61). Likus žaisti 20 sek. Deckas prasiveržęs nepataikė iš po krepšio, o Mirotičius sumetė baudas (59:63). Likus žaisti 11,8 sek. Fernandezas prametė tritaškį, o Daviesas įmetė 1 baudą (59:64).

Madrido "Real": Thomas Heurtelis 10, Alberto Abalde ir Gabrielis Deckas 8, Rudy Fernandezas ir Sergio Llullas 6, Edy Tavaresas 5, Vincentas Poirier ir Guerschonas Yabusele 4, Adamas Hanga ir Trey Thompkinsas 3, Jeffas Tayloras 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 19, Rokas Jokubaitis 12, Brandonas Daviesas 10, Sertačas Šanli 9, Nicolas Laprovittola 5, Nickas Calathesas 4, Kyle'as Kuričius 3, Dante Exumas 2 taškai;