Mursijos iššūkį atlaikę katalonai iškopė į Ispanijos taurės finalą

2022-02-20
Šarūnas Jasikevičius su Barselonos komanda iškopė į Ispanijos taurės finalą.

Katalonai pusfinalyje 103:90 palaužė Mursijos UCAM krepšininkus.

Sėkmingai rungtynes pradėję katalonai įpusėjus kėliniui po S.Šanli dvitaškio su bauda įgijo dviženklę persvarą (16:6). Kėlinio pabaigoje "Barca" įsmeigė keturis tritaškius (32:16).

Antrąjį ketvirtį Mursijos krepšininkai pradėjo spurtu 0:8 (32:24). Vėliau abiejų komandų vyriausieji treneriai užsidirbo po techninę pražangą (37:32). Po Th.McFaddeno dviejų tritaškių rezultatas tapo lygus (43:43), tačiau tuoj pat katalonai įsūdė porą tolimų metimų (49:43).

Po ilgosios pertraukos UCAM ekipa pataikė du tritaškius ir vėl išlygino rezultatą (55:55). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. po T.Bellas tolimo šūvio Mursija jau buvo priekyje (65:66). Po A.Limos dėjimo su pražanga varžovų pranašumas šoktelėjo iki 5 taškų (65:70). N.Mirotičiaus pastangomis "Barca" prieš lemiamą kėlinį įgijo trapią 1 taško persvarą (73:72).

Šanli tolimu metimu atidarė ketvirtąjį kėlinį (76:72), tačiau sužaidus mažiau nei 2 min. UCAM išlygino rezultatą (78:78). Ispanijos čempionai į tai atsakė 7 taškais be atsako (85:78). Įpusėjus kėliniui K.Kuričius įsmeigė tritaškį ir sugrąžino dviženklę persvarą (92:80). Likus žaisti 2 min. B.Daviesas pelnė šimtąjį tašką (100:84). Pergalę "Barca" iškovojo rezultatu 103:90.

Finale Š.Jasikevičiaus auklėtinių lauks "El Clasico" prieš Madrido "Real". Mačas bus žaidžiamas sekmadienį 19:30 val.

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 19, Nikola Mirotičius 15, Kyle'as Kuričius 14, Sertačas Šanli 13, Brandonas Daviesas ir Nickas Calathesas 12, Sergi Martinezas ir Rolandas Šmitas 6, Dante Exumas 4, Rokas Jokubaitis 2 taškai;

Mursijos UCAM: Isaiah Tayloras 21, Thadas McFaddenas 18, Emanuelis Cate ir Jamesas Webbas 15, Chrisas Czerapowiczas 7, Tomas Bellas ir Jordanas Davisas 5, Augusto Lima ir Nemanja Radovičius 2 taškai;