Katalonijos derbyje nutrūko "Barcos" šešių pergalių serija Ispanijoje

2022-11-20
Šią savaitę nutrūko Barselonos komandos pergalių serija ne tik Eurolygoje, bet ir Ispanijos lygoje.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai sekmadienį Badalonoje 79:82 pralaimėjo Katalonijos derbį "Joventut" krepšininkams.

Tai buvo antrasis "Barcos" pralaimėjimas ACB lygoje po šešių pergalių iš eilės.

Kitą savaitę Šaro laukia trejos namų rungtynės. Dviguboje Eurolygos savaitėje akistata su Željko Obradovičiumi, o vėliau dvikova su "Baskonia", o vietiniame fronte atvyksta Granados krepšininkai.

"Barca" nuo pirmų minučių išsiveržė į priekį (0:6), o baigiant įpusėti kėliniui Laprovittola dviem tritaškiais padidino persvarą iki dviženklio skaičiaus (6:16).

Antrajame kėlinyje šeimininkai priartėjo iki 2 taškų (30:32), tačiau Vesely pastangomis "Barca" neprisileido arčiau varžovų (32:38). Vėliau Jokubaitis pelnė 5 taškus iš eilės ir sugrąžino Barselonos ekipai dviženklį pranašumą (32:43).

Po ilgosios pertraukos "Barca" įgijo 13 taškų persvarą (42:55), bet tuomet "Joventut" surengė spurtą 13:2 ir iš Barselonos pranašumo vėl liko tik du taškai (55:57).

Baigiant įpusėti lemiamam kėliniui Tomičius sumažino šeimininkų deficitą iki minimumo (69:70), o vėliau Parra pirmą kartą išvedė Badalonos ekipą į priekį (71:70). Felizo tolimas metimas likus žaisti 4 min. padidino "Joventut" persvarą iki 4 taškų (74:70). Barselona atsakė 4 iš eilės Laprovittolos taškais ir išlygino rezultatą (74:74), vėliau argentinietis baudų metimais dar kartą atsatė lygybę (76:76). Likus žaisti 2 min. Šaras užsidirbo techninę pražangą (79:76). Likus žaisti 10,4 sek. Laprovittola įsmeigė tritaškį nuo lentos ir "Barca" sumažino atsilikimą iki 2 taškų (81:79). Likus žaisti 6,7 sek. suklydo Vivesas, tačiau Higginsas prametė tritaškį. Vėliau Laprovittola užsidirbo nesportinę pražangą, o Felizas bauda įtvirtino šeimininkų pergalę (82:79).

Badalonos "Joventut": Pau Ribas ir Ante Tomičius 16, Joelis Parra 14, Kyle'as Guy'us ir Andresas Felizas 10, Henry Ellensonas 6, Guillemas Vivesas ir Simonas Birganderis 5 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 19, Janas Vesely 14, Oscaras Da Silva 12, Cory Higginsas 9, Tomašas Satoransky 8, Oriolas Paulis 6, Rokas Jokubaitis 5, Sertačas Šanli 4, Nikola Kaliničius 2 taškai;