*Gegužės 1 d. ketvirtfinalio serija keliasi į Stambulą.
*Gegužės 3 d. ketvirtasis serijos mačas "Ulker Sports" arenoje.

Š.Jasikevičiaus vadovaujama "Barca" palaužė Eurolygos lyderius

2022-11-04
Šarūnas Jasikevičius su "Barca" nutraukė "Fenerbahce" ekipos pergalių seriją ir privertė turkus patirtį pirmąjį pralaimėjimą šiame sezone.

Katalonai penktadienį "Palau Blaugrana" arenoje 81:80 palaužė lygos lyderius ir įsirašė 4-ąjį laimėjimą. Tuo tarpu D.Itoudžio auklėtiniai iki šio mačo buvo laimėję 10 rungtynių iš eilės.

Kitą savaitę Šaras keliauja į Tel Avivą, o šį savaitgalį Barselonos krepšininkų dar laukia dvikova namuose prieš Žironos ekipą.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Turkijos (0:6), tačiau jau įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas tapo lygus (8:8) ir prasidėjo atkakli kova taškas į tašką.

Antrojo kėlinio pabaigoje katalonus į priekį truktelėjo N.Laprovittolos tritaškiai (34:29), tačiau vėliau Šaras užsidirbo techninę pražangą ir "Fenerbahce" neleido "Barcai" atitolti (39:36).

Po ilgosios pertraukos "Barca" užkurta Laprovittolos spurtavo 15:6 ir įgijo dviženklę persvarą (54:42).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Barselonos krepšininkai turėjo 15 taškų persvarą (64:49), bet tuomet svečiai spurtavo 0:8 ir sumažino deficitą iki 7 taškų (64:57). Likus žaisti 4 minutes Bookeris sumažino pranašumą iki 5 taškų (74:69). Likus žaisti kiek mažiau, nei minutę Mahmutoglu įsmeigė tritaškį (78:76), tačiau likus žaisti 36 sek. tuo pačiu atsakė Kaliničius (81:76). Likus žaisti 32 sek. Mahmutoglu dvitaškiu dar kartą sumažino atsilikimą (81:78). Vėliau turkai turėjo šansą išsigelbėti, tačiau kamuolį gavęs Motley tritaškio nemetė ir pasirinko veržtis į baudos aikštelę, bei baigė ataką dėjimu (81:80).

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 26, Nikola Kaliničius 14, Mike'as Tobey 13, Rokas Jokubaitis 8, Sertačas Šanli 6, Janas Vesely ir Jamesas Nnaji 4, Cory Higginsas 3, Tomašas Satoransky 2, Alexas Abrinesas 1 taškas;

Stambulo "Fenerbahce": Johnathanas Motley 23, Melihas Mahmutoglu ir Marko Guduričius 11, Nickas Calathesas 8, Sehmusas Hazeras ir Scottie Wilbekinas 6, Tonye Jekiri ir Devinas Bookeris 4, Nigelis Hayesas-Davisas 3, Metecanas Birsenas ir Carsenas Edwardsas 2 taškai;