Malagoje laimėjusi "Barca" atsidūrė per žingsnį nuo finalo

2023-06-11
Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama "Barca" atsidūrė per žingsnį nuo Ispanijos lygos finalo.

Katalonai po pralaimėjimo namuose antrose pusfinalio serijos rungtynėse atsitiesė Malagoje 90:79 ir persvėrė serijos rezultatą iki trijų pergalių 2-1.

Antradienį Malagoje Barselonos krepšininkai sieks uždaryti seriją ir prasibrauti į finalą.

Sima atidarė rungtynes po savo netaiklaus metimo (2:0), Mirotičius atsakė dviem taškais su pražanga (2:3). Vėliau Kalinoski pelnė 4 taškus paeiliui (6:3). Įpusėjus kėliniui Abrinesas tritaškiu persvėrė rezultatą (8:10), tačiau tuomet andalūzai surengė spurtą 9:2 (17:12). Likus žaisti 2 min. Mirotičius baudų metimais išlygino rezultatą (17:17), o vėliau tritaškiu išvedė katalonus į priekį (17:20).

Antrojo kėlinio pradžioje "Unicaja" surengė sėkmingą atkarpą 7:2 (24:22). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. Abrinesas baudos metimu išlygino rezultatą (34:34), o Vesely metimu iš vidutinio nuotolio išvedė "Barcą" į priekį (34:36). Po pirmos mačo pusės 43:40 pirmavo Malaga.

Po ilgosios pertraukos Laprovittola tritaškiu išvedė "Barcą" į priekį (44:45), tačiau netrukus šeimininkai vėl buvo priekyje, o po Simos alley-oop dėjimu įgijo 4 taškų persvarą (49:45). Katalonus į priekį truktelėjo Satoransky pelnęs 8 taškus iš eilės (49:53). Po Kuričiaus tritaškio svečiai įgijo 7 taškų pranašumą (53:60), tačiau andalūzai atsakė 5 taškais be atsako (58:60). Ketvirtį baudomis uždarė Jokubaitis (60:66).

Lemiamą ketvirtį Perry pradėjo dvitaškiu su pražanga (63:66), netrukus Šaras buvo nubaustas technine pražanga (64:68). Po Kaliničiaus tolimo šūvio "Barca" įgijo 9 taškų persvarą (64:73). Likus žaisti 4 min. "Unicaja" sumažino deficitą iki 4 taškų (73:77), Laprovittola atsakė tritaškiu (73:80). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Abrinesas baudų metimais pirmą kartą sukrovė katalonams dviženklę persvarą (76:86), o vėliau ispanas po perimto kamuolio baigė ataką dėjimu ir Barselonos ekipa iškovojo pergalę 90:79.

Malagos "Unicaja": Davidas Kravishas 13, Kendrickas Perry 12, Tyleris Kalinoski 9, Tysonas Carteris ir Willas Thomasas 8, Melvinas Ejimas, Nihadas Djedovičius ir Yankuba Sima 7, Dario Brizuela 5 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius, Nikola Kaliničius, Tomašas Satoransky ir Nicolas Laprovittola 12, Kyle'as Kuričius 10, Alexas Abrinesas 7, Janas Vesely ir Jamesas Nnaji 6, Sertačas Šanli 4, Oscaras Da Silva ir Rokas Jokubaitis 2 taškai;