Š.Jasikevičiaus išvarymas nesutrukdė "Barcai" žengti į finalą

2023-06-13
Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama "Barca" trečius metus paeiliui žais Ispanijos lygos finale.

Barselonos krepšininkai ketvirtose pusfinalio serijos rungtynėse Malagoje 87:75 palaužė "Unicaja" ekipą ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3-1.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Šaras užsidirbo antrąją techninę pražangą ir turėjo pasišalinti iš vyriausiojo trenerio pozicijos.

Finale katalonų laukia Madrido "Real" klubas, kuris savąjį pusfinalį prieš Badalonos ekipą taip pat laimėjo rezultatu 3-1.

Finalo serija startuos šį penktadienį Barselonoje.

Mačas prasidėjo Satoransky tritaškiu (0:3), tačiau tuo pačiu atsakė ir Kravishas (3:3). Sužaidus 3 minutes Perry patyrė traumą ir paliko aikštelę. Įpusėjus kėliniui Nnaji pelnė du taškus su pražanga ir katalonų persvara tapo 6 taškai (10:16), o vėliau dviem baudomis padidino pranašumą iki dviženklio skaičiaus (10:20).

Brizuela antrojo kėlinio pradžioje įsmeigė tritaškį, o Šaras buvo nubaustas technine pražanga (17:23). Sužaidus 2 min. Djedovičius sumažino Malagos deficitą iki 4 taškų (21:25), tačiau baigiant įpusėti ketvirtčiui "Barca" atstatė 10 taškų persvarą (21:31). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Kalinoski pataikė iš toli (35:40). Po pirmos rungtynių dalies 37:45 pirmavo katalonai.

Po pertraukos Perry pataikė tritaškį (40:45), įpusėjus kėliniui Kuričius tolimu metimu sugrąžino "Barcai" dviženklę persvarą (46:57). Kėlinio pabaigoje katalonų pranašumas tapo 23 taškai (50:73).

Lemiamą ketvirtį "Unicaja" pradėjo spurtu 8:0 (58:73), o Šaras užsidirbęs antrąją techninę pražangą buvo priverstas palikti aikštelę. Sužaidus kiek mažiau, nei 3 min. Thomasas buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję svečiai įgijo 21 taško pranašumą (58:79). Per likusį laiką šeimininkams intrigus atkurti nepavyko ir "Barca" laimėjusi rungtynes 87:75 žengė į finalą.

Malagos "Unicaja": Tyleris Kalinoski ir Kendrickas Perry 15, Davidas Kravishas 14, Tysonas Carteris 9, Jonathanas Barreiro ir Dario Brizuela 6, Thomasas 4, Dylanas Osetkowski, Nihadas Djedovičius ir Yankuba Sima 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 14, Tomašas Satoransky 12, Alexas Abrinesas 11, Kyle'as Kuričius 10, Janas Vesely ir Nikola Kaliničius 8, Oscaras Da Silva ir Jamesas Nnaji 7, Nicolas Laprovittola 6, Oriolas Paulis ir Sertačas Šanli 2 taškai;