Š.Jasikevičiaus treniruojama "Barca" pergale pradėjo finalo seriją

2023-06-17
Barselonos krepšininkai pergale startavo Ispanijos lygos finalo serijoje.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pirmose finalo rungtynėse "Palau Blaugrana" arenoje 97:88 palaužė Madrido "Real" klubą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

Antrasis serijos mačas vyks sekmadienį taip pat Katalonijoje.

Finalo serija prasidėjo Gosso tritaškiu (0:3), o vėliau Tavaresas pridėjo du taškus su pražanga (0:6). Vesely atidarė katalonų taškų sąskaitą (2:6). Sužaidus 4 min. Abrinesas įsmeigė tritaškį (7:12), įpusėjus kėliniui Musa atsakė tuo pačiu (9:15). Likus žaisti kiek mažiau, nei 3 min. Šanli tritaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo (16:17). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę po Da Silvos dėjimo pirmą kartą priekyje atsidūrė "Barca" (22:21). Pirmąjį ketvirtį Šanli užbaigė dviem tolimais metimais (28:23).

Antrojo ketvirtčio pradžioje Rodriguezas ir Kaliničius apsikeitė tiksliomis atakomis (30:25). Po Kuričiaus tritaškio šeimininkai įgijo 6 taškų persvarą (33:27). Įpusėjus kėliniui Laprovittola pelnė 5 taškus iš eilės (42:35). Likus žaisti pusketvirtos minutės Tavaresas sumažino "Real" deficitą iki 2 taškų (44:42). Llullas tritaškiu vėl išvedė Madridą į priekį (44:45). Paskutinę kėlinio minutę Yabusele pridėjo tolimą metimą (44:48), tačiau ketvirtuoju savo tritaškiu atsakė Šanli (47:48). Hezonja dvitaškiu uždarė pirmąją mačo pusę (47:50).

Yabusele dviem taškais pradėjo trečiąjį kėlinį (47:52), tuo pačiu atsakė Abrinesas (49:52). Po Mirotičiaus taškų komandas skyrė tik 1 taškas (51:52). Įpusėjus kėliniui Laprovittola baudų metimais išlygino rezultatą (54:54), o Da Silva dėjimu persvėrė rezultatą (56:54). Likus žaisti 2 min. Hezonja įsmeigė tritaškį (58:59), tačiau Satoransky atsakė tuo pačiu (61:59). Prieš lemiamą ketvirtį "Barca" turėjo 3 taškų persvarą (63:60).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Hezonja ir Mirotičius apsikeitė tritaškiais (66:64). Po "Barcos" spurto 8:0 katalonai įgijo dviženklę persvarą (74:64), tačiau tuomet "Real" atsakė sėkminga atkarpa 0:6 (74:70). Satoransky tritaškis truktelėjo šeimininkus į priekį (77:70). Įpusėjus ketvirtčiui "Barca" susigrąžino dviženklį pranašumą (80:70). Likus žaisti 3 min. "Real" perpus sumažino deficitą (82:77). Mirotičiaus tritaškis vėl truktelėjo katalonus (85:77). Likus žaisti 2:14 min. Llullas realizavo dvi baudas iš trijų (85:79), Laprovittola atsakė taškais iš po krepšio (87:79). Likus žaisti 1:10 min. Rodriguezas sumažino "Real" atsilikimą iki 6 taškų (89:83), Mirotičius sumetė abi baudas (91:83). Rungtynių pabaigoje Laprovittola sumetė 4 baudas ir įtvirtino "Barcos" pergalę 97:88.

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 19, Sertačas Šanli ir Nikola Mirotičius 14, Tomašas Satoransky 11, Oscaras Da Silva, Alexas Abrinesas ir Janas Vesely 10, Nikola Kaliničius 4, Kyle'as Kuričius 3, Rokas Jokubaitis 2 taškai;

Madrido "Real": Sergio Rodriguezas 16, Edy Tavaresas 15, Sergio Llullas 14, Guerschonas Yabusele 11, Nigelis Williamsas-Gossas ir Mario Hezonja 9, Rudy Fernandezas 7, Džananas Musa 5, Fabienas Causeuras 2 taškai;