*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.
*Gegužės 30 d. startuoja Turkijos lygos pusfinalio serija.

"Panathinaikos" sustabdė Šaro ir "Fenerbahce" žygį link Eurolygos titulo

2024-05-24
Šarūno Jasikevičiaus žygis su Stambulo "Fenerbahce" komanda link Eurolygos titulo baigėsi pusfinalyje.

Lietuvio treniruojama komanda pusfinalyje 57:73 turėjo pripažinti Atėnų "Panathinaikos" komandos pranašumą.

Sekmadienį "Feneris" kovos dėl trečiosios vietos, o jų varžovas paaiškės po antrojo pusfinalio tarp Madrido "Real" ir Pirėjo "Olympiacos" komandų.

Pusfinalis prasidėjo Nunno tritaškiu sužaidus beveik 2 min. (3:0), vėliau Papapetrou pataikė dvitaškį (5:0). Sužaidus 3 min. Grantas įsmeigė tritaškį (8:0), po dar dviejų Granto taškų deficitas tapo dviženklis (10:0). Netrukus Mitoglou sudrebino krepšį dėjimu (12:0). Įpusėjus kėliniui Hayesas dviem taškais su pražanga atidarė "Fenerbahce" taškų sąskaitą (12:2). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. Grigonis pelnė du taškus (14:4), Biberovičius atsakė baudų metimais (14:6). Likus žaisti 2 min. Lessortas baugė ataką galingu dėjimu (18:8), Šanli atsakė tritaškiu (18:11). Kėlinio pabaigoje Grigonis ir Lessortas pelnė taškus (22:11), o ketvirtį Šanli uždarė taškais iš po krepšio (22:13).

Antrojo kėlinio pradžioje Nunnas pataikė dvitaškį (24:13), Guduričius atsakė tritaškiu (24:16). Po Wilbekino taškų ir Sestinos baudos metimų komandas skyrė 4 taškai (24:20). Sužaidus 3 min. Nunnas pataikė iš toli (27:20), o Sloukas realizavo dvi baudas (29:20). Sestina ir Hernangomezas apsikeitė tritaškiais (32:23). Likus žaisti kiek daugiau, nei 4 min. Ppagiannis įmetė tritaškį, o Grantas atsakė dvitaškiu su pražanga (34:26). Likus žaisti 3 min. Hayesas įsmeigė tritaškį (34:29). Lessortas sudrebino krepšį galingu dėjimu (36:29). Likus žaisti pusantros minutės Guduričius perėmęs kamuolį pelnė greitus taškus (36:31). Likus žaisti minutę Hayesas sumetė baudas (36:33), o likus žaisti 20 sek. įmetė dar vieną tritaškį (38:36).

Po pertraukos Grantas pelnė du taškus (40:36), Hayesas atsakė sudėtingu dvitaškiu (40:38). Sužaidus minutę Papapetrou įsmeigė tritaškį (43:38), Lessortas pridėjo du taškus (45:38). Calathesas tolimu metimu atsidarė (45:41), o vėliau graikas pelnė taškus įsiveržęs į baudos aikštelę (45:43). Sužaidus 4 min. Lessortas pataikė 1 baudą (48:45). Įpusėjus kėliniui Biberovičius buvo nubaustas nesportine pražanga (50:45). Likus žaisti 4 min. Sestina įmetė tritaškį (51:48), o po Dorsey dvitaškio komandas skyrė 1 taškas (51:50). Likus žaisti 2 min. Lessortas sumetė abi baudas (53:50). Kėlinio pabaigoje Kalaitzakis pataikė tritaškį (56:50).

Lemiamas kėlinys prasidėjo Lessorto perimtu kėliniu ir dėjimu iš viršaus greitoje atakoje (58:50). Sužaidus minutę Kalaitzakis realizavo dvi baudas ir sugrąžino PAO komandai dviženklę persvarą (60:50). Sužaidus 2 min. Sestina dvitaškiu pelnė pirmuosius "Fenerio" taškus ketvirtąjame kėlinyje (60:52). Papapetrou taškai iš po krepšio atstatė 10 taškų persvarą graikų ekipai (62:52). Įpusėjus kėliniui Nunnas perėmęs kamuolį pelnė du taškus su pražanga (65:52), Guduričius atsakė tritaškiu (65:55). Likus žaisti 4 min. Lessortas sudrebino krepšį dėjimu (67:55). Likus žaisti kiek mažiau, nei 3 min. Calathesas buvo nubaustas nesportine pražanga (69:55). Likus žaisti pusantros minutės Nunnas įsmeigė tritaškį ir uždarė rungtynes (73:57).

Atėnų "Panathinaikos": Mathias Lessortas 17, Kendrickas Nunnas 14, Jerianas Grantas 13, Ioannis Papapetrou 9, Marius Grigonis 6, Panagiotis Kalaitzakis 5, Kostas Sloukas 4, Juancho Hernangomezas 3, Konstantinos Mitoglou 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Nigelis Hayesas-Davisas 14, Marko Guduričius ir Nathanas Sestina 10, Sertačas Šanli 7, Nickas Calathesas 5, Tarikas Biberovičius 4, Georgios Papagiannis 3, Scottie Wilbekinas ir Tyleris Dorsey 2 taškai;

Šaro šeimyna palaiko "Fenerbahce" Berlyne (FOTO)

Šaras su "Feneriu" pajudėjo link UBER arenos (VIDEO)

Pirmoji "Fenerbahce" treniruotė Berlyne (FOTO)

2024-05-23

Finalo ketverto dalyviai (FOTO)

Š.Jasikevičius: "Turime būti pasiruošę kaip komanda ir atiduoti visas jėgas"

Šarūnas Jasikevičius su Stambulo "Fenerbahce" komanda jau rytoj Berlyne pradeda Eurolygos finalo ketverto varžybas.

Pusfinalyje Šaro kariaunos laukia dvikova su Atėnų "Panathinaikos" klubu. Prieš šią dvikovą treneris kalbėjo:

"Pasitinkant sekantį sezono etapą turime pagerinti viską: pasirengimą, discipliną, fizinį žaidimą ir visą kitą. Daugelis dalykų, ties kuriais strigdavome žaisdami prieš "Panathinaikos" yra panašūs į Monaką: puikus gynėjų žaidimas, kiekvienas tiksliai supranta, koks yra jų vaidmuo.

Tai yra didelės svarbos mačas ir nuolat kalbame apie mažas detales. Vienas kamuolys, vienas perimtas kamuolys, viena teisingai atlikta pražanga gali pakeisti rungtynių baigtį. Turime būti pasiruošę kaip komanda ir kiekvienas žaidėjas turi atiduoti visas jėgas, kai reikia, net minutę ar dvi." - kalbėjo Š.Jasikevičius.