Šarūno Jasikevičiaus vedama Lietuvos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę

2012-06-24
Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo pirmąją pergalę draugiškose rungtynėse. Mūsų šalies rinktinė Hiustone 63-61 po dramatiškos kovos nugalėjo Didžiosios Britanijos krepšininkus. Šiose rungtynėse jau žaidė Šarūnas Jasikevičius, kuris pelnė 12 taškų. Ketvirtadienį Lietuvos rinktinė išmėgins jėgas su Rusijos ekipa.

Rungtynės prasidėjo Šarūno Jasikevičiaus dvitaškiu (2-0), o vėliau po įžaidėjo perdavimo Martynas Pocius pelnė taškus (0-4). Britai savo taškų sąskaitą atidarė sužaidus 3 minutes pataikę du tritaškius iš eilės (7-6). Baigiant įpusėti kėliniui Robertas Archibaldas dėjimu išvedė varžovus į priekį (7-8), tačiau įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius dvitaškiu sugrąžino persvarą Lietuvai (9-8). Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes Britai pataikė savo trečiąjį tritaškį ir vėl išsiveržė į priekį (12-15). Po pirmojo kėlinio lietuviai pralaiminėjo 12-17.

Antrojo ketvirčio pradžioje Paulius Jankūnas pataikė iš vidutinio nuotolio (14-17). Sužaidus kiek daugiau nei minutę į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius ir vos pasirodęs pelnė dar du taškus (16-21). Sužaidus 3 minutes rinktinės įžaidėjas pelnė savo 8-ąjį tašką ir sumažino deficitą iki minimumo (20-21). Sužaidus beveik 4 minutes Š.Jasikevičius blokavo varžovo metimą. Įpusėjus kėliniui P.Jankūnas pataikė pirmąjį lietuvių tolimą metimą (23-24). Po M.Pociaus dviejų taiiklių baudos metimų rezultatas tapo lygus (27-27), o po Š.Jasikevičiaus ir J.Valančiūno tandemo į priekį išsiveržė lietuviai (29-27). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes Š.Jasikevičius pridėjo dar du taškus (29-34). Kėliniui baigiantis Ogo Adegboye pelnė du taškus ir išlygino rezultatą prieš prasidedant ilgąjai pertraukai (37-37).

Trečiajame kėlinyje R.Archibaldas dvitaškiu išvedė D.Britaniją į priekį (37-39), o po dar dviejų tikslių varžovš atakų lietuvių deficitas tapo 6 taškai (37-43). Pirmuosius taškus Lietuvai šiame kėlinyje pelnė Jonas Valančiūnas sužaidęs daugiau nei 3 minutes pataikęs baudos metimus (39-43). Likus žaisti 4 minutes P.Jankūnas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki 3 taškų (46-49). Likus žaisti pustrečios minutės į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius ir iškarto pataikė dvitaškį sumažindamas deficitą iki minimumo (50-51), o M.Pocius dvitaškiu su pražanga išvedė lietuvius (53-51). Kėliniui britai taikliu tritaškiu išsiveržė į priekį ir po trijų kėlinių turėjo minimalią persvarą 53-54.

Martynas Pocius sužaidus pustrečios minutės ketvirtajame kėlinyje pelnė du taškus ir išvedė Lietuvą į priekį (55-54). Po dviejų sėkmingų atakų Britai išsiveržė į priekį (55-59). Likus žaisti 3 minutes J..Valančiūnas realizavo abu baudos metimus (57-59), o po P.Jankūno dvitaškio rezultatas tapo lygus (59-59). Likus žaisti pusantros minutės Šarūnas Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga, o britai po taiklių baudos metimų išsiveržė į priekį (59-61). Paskutinė kėlinio minutė prasidėjo J.Valančiūno dvitaškiu po kurio rezultatas tapo lygus (61-61). Likus žaisti kiek mažiau nei 3 sekundes Tomas Delininkaitis pelnė du taškus ir išvedė lietuvius (63-61). Paskutinėje britų atakoje Danas Clarkas paleido sudėtingą tolimą metimą, tačiau jis tikslo nepasiekė ir lietuviai iškovojo pergalę.

Šarūnas Jasikevičius per 27 minutes pelnė 12 taškų (6/9 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai),  atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, perėmė 3 kamuolius, suklydo 3 kartus, 2 kartus prasižengė ir blokavo 1 varžovo metimą.

Lietuva: Paulius Jankūnas 13, Šarūnas Jasikevičius ir Jonas Valančiūnas 12, Martynas Pocius 10, Linas Kleiza 9, Adas Juškevičius, Tomas Delininkaitis ir Jonas Mačiulis 2, Darius Songaila 1 taškas;

Didžioji Britanija: Kyle'as Johnsonas 12, Danas Clarkas 11, Joelis Freelandas 10, Ogo Adegboye ir Robertas Archibaldas 8, Kieronas Acharas 5, Andrew Sullivanas 4, Devonas van Oostrumas 3 taškai;