[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Argentina |2001.08.12| (VIDEO)

2012-06-27
2001-aisiais metais Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo ruoštis Europos čempionatui Turkijoje. Prieš žemyno pirmenybes lietuviai dalyvavo Argentinos sostinėje Buenos Airėse vykusiame "Super 4" turnyre. Be lietuvių šiame turnyre dalyvavo Argentina, Puerto Rikas ir Brazilija. Lietuva pirmose rungtynėse 105-85 sutriuškino Puerto Riką, o antrose rungtynėse po atkaklios kovos 92-86 palaužė Braziliją. Paskutinėse rungtynėse su Argentina sprendėsi turnyro nugalėtojas, kuriais ir tapo šeimininkai 67-56 įveikę lietuvius.

Sužaidus 2 minutes po Mindaugo Žukausko tritaškio lietuviai išsiveržė į priekį (3-2), tačiau tuomet argentiniečiai atsakė sėkminga atkarpa 7-0 ir išsiveržė į priekį (3-9). Likus žaisti 4 minutes pirmajame kėlinyje šeimininkų persvara siekė 8 taškus, bet tuomet Šarūnas Jasikevičius pataikė iš toli, o Ramūnas Šiškauskas įdėjo kamuolį iš viršaus ir deficitas ištipro iki 3 taškų (11-14). Antrajame kėlinyje Argentina išlaikė nedidelę 5 taškų persvarą, tačiau kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį ir sumažino deficitą iki minimumo (29-30), o po Andriaus Jurkūno dvitaškio priekyje buvo lietuviai (31-30). Trečiajame kėlinyje persvarą susigrąžino šeimininkai, kurie įpusėjus kėliniui jau turėjo 9 taškų pranašumą (36-45). Likus žaisti 3 minutes trečiajame kėlinyje Fabricio Oberto dvitaškiu padidino lietuvių deficitą iki dviženklio skaičiaus (39-50). Sužaidus 2 minutes ketvirtajame kėlinyje argentiniečių persvara išaugo iki 15 taškų (47-62). Lietuviai per likusį laiką nesugebėjo priartėti prie savo varžovų ir 56-67 nusileido Argentinai, kuri tapo turnyro nugalėtoja.

Neoficialia statistika Šarūnas Jasikevičius pelnė šiose rungtynėse 12 taškų.