Barselona sutriuškino CSKA ir tapo vienvalde grupės lydere

2012-11-08
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi ir toliau išlieka nepralaimėjusi eurolygoje. Ispanijos čempionai paskutinėse pirmojo rato rungtynėse išvykoje 81-60 nugalėjo Maskvos CSKA krepšininkus ir tapo vienvaldžiais D grupės lyderiais. Kitą savaitę katalonai išvykoje susigrums su Bambergo "Brose Baskets".

Rungtynės prasidėjo taikliu Antono Pankrašovo baudos metimu (1-0), sužaidus minutę V.Khryapa pridėjo dvitaškį. Barselonos komandai pirmuosius taškus pelnė Juanas Carlosas Navarro (3-2). Sužaidus 2 minutes Sasha Kaunas ir Erazemas Lorbekas apsikeitė taikliais metimais (5-4). Po E.Lorbeko tritaškio rezultatas tapo lygus (7-7), sužaidus daugiau nei 4 minutes Ante Tomičius dvitaškiu persvėrė rezultatą katalonų naudai (7-9). Įpusėjus kėliniui A.Pankrašovas pataikė iš vidutinio tuotolio (9-9). Po Milošo Teodosičiaus tritaškio priekyje vėl buvo rusai (12-9). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (12-11). Likus žaisti daugiau nei minutę M.Teodosičius pataikė iš po krepšio (18-13, likus žaisti minutę į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Kėlinio pabaigoje N.Jawai sumažino deficitą iki 2 taškų. Po pirmojo kėlinio 19-17 pirmavo CSKA.

Sužaidus minutę antrajame kėlinyje Nenadas Krstičius pelnė du taškus iš po krepšio (21-17), o N.Jawai atsakė baudų metimais (21-19). sužaidus beveik 3 minutes A.Vorontsevičius pridėjo dvitaškį (23-19). Po Pete'o Mickealo dviejų taškų su pražanga CSKA pranašumas ištirpo iki 2 taškų (23-21). Sužaidus 4 minutes N.Jawai buvo nubaustas nesportine pražanga. Tuo pasinaudoję rusai padidino persvarą iki į taškų (26-21), tačiau C.J. Wallace'as tritaškiu sumažino (26-24). Likus žaisti 4 minutes M.Huertas pataikė iš vidutinio nuotolio (28-26), o po J.C.Navarro tritaškio ir C.J. Wallace'o baudos metimo priekyje buvo "FC Barcelona Regal" (28-30). Likus žaisti 3 minutes J.C.Navarro ir V.Khryapa apsikeitė dvitaškiais (32-32). Po M.Teodosičiaus dviejų taškų su pražanga priekyje buvo maskviečiai (35-32). Likus žaisti minutę J.C.Navvaro persvėrė rezultatą ispanų naudai (35-36). Po dviejų kėlinių 38-35 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Trečiasis ketvirtis prasidėjo M.Huerto taikliais baudų metimais (35-40), šeimininkai atsakė A.Pankrašovo dviem taškais. Sužaidus daugiau nei minutę A.Tomičius ir N.Krstičius apsikeitė taikliais metimais (39-42). Po N.Krstičiaus dėjimo CSKA sumažino deficitą iki minimumo (43-44), sužaidus 3 minutes katalonų brazilas pelnė du taškus (43-46). sužaidus 4 minutes J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (44-49), po kelių akimirkų E.Lorbekas pasiuntė kamuolį į krepšį iš trijų taškų zonos (44-52). Likus žaisti 4 minutes Navarro dvtaškiu padidino Barselonos persvarą iki dviženklio skaičiaus (44-54). Vėliau dvitaškiais apsikeitė M.Huertas ir V.Micovas (46-56). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes J.C.Navarro įsmeigė dar vieną tritaškį (46-59). Po 4 iš eilės M.Huerto baudos metimų katalonų persvara išaugo iki 15 taškų (48-63). Po trijų kėlinių 63-48 pirmavo Ispanijos čempionai.

Sužaidus minutę ketvirtajame kėlinyje A.Pankrašovas po C.J. Wallace'o klaidos pelnė du taškus (50-63). Po N.Krstičiaus dvitaškio su pražanga CSKA deficitas sumažėjo iki 11 taškų (52-63). Sužaidus 2 minutes J.C.Navarro pataikė iš toli (52-66), o N.Jawai dėjimu sudrebino rusų krepšį (52-68). Sužaidus daugiau nei 3 minutes N.Krstičius buvo nubaustas technine pražanga. Tuo pasinaudoję ispanai padidino persvarą iki 19 taškų (54-73). Likus žaisti 4 minutes Joe Inglesas padidino persvarą iki 21 taško (54-75). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti daugiau nei minutę N.Jawai pasismagino dėjimu, tačiau N.Krstičius atsakė taip pat dėjimu (58-79). Barselona iškovojo pergalę rezultatu 81-60.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 7 minutes taškų nepelnė (0/1 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atkovojo 2 kamuolius ir išprovokavo 2 varžovo pražangas.

Maskvos CSKA: Nenadas Krstičius 18, Milošas Teodosičius 12, Antonas Pankrašovas 9, Viktoras Khryapa 6, Sasha Kaunas, Andrejus Vorontsevičius ir Sonny Weemsas 4, Vladimiras Micovas 2, Aaronas Jacksonas 1 taškas;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 21, Erazemas Lorbekas 15, Marcelinho Huertas 12, Nathanas Jawai 10, Victoras Sada 7, Ante Tomičius 6, C.J. Wallace'as ir Joe Inglesas 4, Pete'as Mickealas 2 taškai;