Jubiliejinėse rungtynėse Š.Jasikevičius iškovojo pergalę prieš "Panathinaikos"

2013-04-09
Šarūnas Jasikevičius savo jubiliejines 200-asias rungtynes Eurolygoje pažymėjo pergalę prieš buvusią Atėnų "Panathinaikos" komandą. Katalonai pirmose ketvirtfinalio serijos rungtynėse savo aikštėje po pratęsimo 72-70 įveikė Graikijos klubą. Ispanijos čempionai serijoje iki 3 pergalių pirmauja 1:0, kitos rungtynės bus žaidžiamos šį ketvirtadienį taip pat Barselonoje.

Rungtynės prasidėjo Antes Tomičiaus dviem taškais (2-0), Roko Ukičius atsakė tritaškiu (2-3). Sužaidus 2 minutes Dimitris Diamantidis pataikė iš toli (2-6), po minutės Kostas Tsartsaris pridėjo du taškus (2-8). Vėliau Jonas Mačiulis tritaškiu padidino "Panathinaikos" persvarą iki 9 taškų (2-11). Sužaidus 4 minutes S.Schortsanitis pelnė du taškus iš po krepšio (2-13), vėliau graikas pataikė 1 baudos metimą (2-14). Įpusėjus kėliniui M.Huertas pataikė dvitaškį su pražanga (5-14). Likus žaisti 3 minutes J.C.Navarro realizavo du baudos metimus (7-14), J.Mačiulis atsakė dviem taškais su pražanga, o netaiklų lietuvio baudos metimą pataisė S.Lasme (7-18). Likus žaisti 2 minutes A.Tomičius pelnė du taškus, o D.Diamantidis įsmeigė tritaškį (9-21). Likus žaisti minutę A.Tomičius pataikė dar vieną dvitaškį (11-21). Kėliniui baigiantis į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Po pirmojo kėlinio 21-11 pirmavo "Panathinaikos".

Antrojo kėlinio pradžioje J.C.Navarro pataikė tritaškį (14-21), sužaidus minutę tolimą metimą įsmetė M.Huertas (17-21). Po A.Tomičiaus dvitaškio komandas skyrė tik 2 taškai (19-21). Sužaidus 2 minutes Š.Jasikevičius pakabino kamuolį virš lanko N.Jawai, o šis dėjimu išlygino rezultatą (21-21), vėliau australas baudos metimu persvėrė rezultatą Barselonos naudai (22-21). Sužaidus 3 minutes J.Gistas užbaigė ataką dėjimu (22-23). Įpusėjus kėliniui J.Gistas pataikė  tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė Š.Jasikevičius (25-26). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes N.Jawai realizavo dvi baudas (27-28), o po J.Ingleso dvitaškio priekyje vėl buvo katalonai (29-28). Likus žaisti minutę J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (32-28), varžovai atsakė galingu J.Gisto dėjimu (32-30). Kėliniui baigiantis A.Tomičius ir M.Bramosas apsikeitė dvitaškiais, o Barselona po dviejų kėlinių pirmavo 34-32.

Trečiasis kėlinys prasidėjo "Panathinaikos" spurtu 6-0 (34-38). Barselonos taškų badą nutraukė M.Huertas (36-38). Sužaidus 3 minutes J.Mačiulis pataikė 1 baudos metimą (36-39). Įpusėjus kėliniui S.Lasme užbaigė dvi atakas iš eilės dėjimais po D.Diamantidžio perdavimų (36-43). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius, o R.Ukičius pataikė 1 baudos metimą (36-44). Likus žaisti 3 minutes N.Jawai sumetė du baudos metimus (38-44). Likus žaisti 2 minutes Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (41-44). Tuo pačiu atsakė M.Bramosas (41-47). Po kelių akimirkų Š.Jasikevičius įsiveržė į graikų baudos aikštelę ir pelnė du taškus (43-46). Paskutinę kėlinio minutę J.Inglesas pataikė iš vidutinio nuotolio (45-49), o S.Lasme realizavo baudos metimus. Po trijų kėlinių 51-45 pirmavo "Panathinaikos".

Lemiamas ketvirtis prasidėjo V.Sados dviem taškais (47-51), R.Ukičius atsakė tuo pačiu (47-53). Sužaidus beveik 2 minutes N.Jawai pelnė du taškus (49-53), R.Ukičius atsakė tritaškiu. Sužaidus 3 minutes V.Sada įsmeigė tritaškį (52-56), po minutės ispanas pridėjo du taškus (64-58). J.Gistas atsakė galingu dėjimu (54-60). Baigiant įpusėti kėliniui J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (57-60), o po Š.Jasikevičiaus tritaškio rezultatas tapo lygus (60-60). Likus žaisti 2 minutes D.Diamantidis pataikė 1 baudos metimą (60-61), o V.Sada atsakė dviem taškais išvesdamas barseloną į priekį (62-61). Likus žaisti daugiau nei minutę A.Tomičius pelnė du taškus (64-61), tačiau D.Diamantidis tolimu metimu išlygino rezultatą (64-64). Likus žaisti 2,5 sekundės A.Tomičius turėjo šansą išplėšti pergalę, tačiau jo metimas skriejo pro šalį. Po keturiu kėlinių rezultatas buvo lygus 64-64.

Pratęsime pirmuosius taškus pelnė D.Diamantidis pataikęs 1 baudos metimą (64-65). Po V.Sados dvitaškio priekyje buvo katalonai (66-65). Sužaidus minutęs K.Tsartsaris pelnė du taškus, tačiau V.Sada pridėjo dar du taškus (68-67). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius pataikė 1 baudos metimą (69-67). J.Gistas tritaškiu vėl išvedė "Panathinaikos" į priekį (69-70). Likus žaisti 2 minutes J.C.Navarro pataikė tritaškį (72-70). Likus žaisti 22 sekundes V.Sada prametė abi baudas, o likus žaisti 3 sekundes G.Gistas stojo metsi baudų. Amerikietis prametė pirmąją baudą, o antrąją specialiai, tačiau kmauolį nusiėmė A.Tomičius prieš kurį prasižengė varžovai. Kroatas prametė taip pat abi baudas, tačiau paskutinis desperatiškas "Panathinaikos" metimas iš vidurio aikštės buvo netaiklus.

Šarūnas Jasikevičius per 27 minutes pelnė 11 taškų (1/3 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, 2 sykius suklydo, kartą prasižengė, išprovokavo 2 varžovo pražangas ir surinko 15 naudingumo balų.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 14, Victoras Sada ir Ante Tomičius 13, Šarūnas Jasikevičius 11, Nathanas Jawai 9, Marcelinho Huertas 8, Joe Inglesas 4 taškai;

Atėnų "Panathinaikos": Stephane'as Lasme ir Jamesas Gistas 14, Dimitris Diamantidis 10, Roko Ukičius 9, Kostas Tsartsaris 7, Jonas Mačiulis 6, Michaelas Bramosas ir Sofoklis Schortsanitis 5 taškai;