Barselona panaikino 20 taškų deficitą, tačiau krito Bilbao mieste

2013-05-26
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujamai Barselonos "FC Barcelona Regal" ekipai nepavyko antrą kartą ketvirtfinalio serijoje įveikti Europos taurės vicečempionų. Katalonai išvykoje 89-90 nusileido Bilbao "Bilbao Basket" krepšininkams. Ketvirtfinalio serijos rezultatas iki 2 pergalių tapo lygus 1:1. Lemiamos rungtynės bus žaidžiamos antradienį Barselonoje.

Rungtynės prasidėjo Lamonto Hamiltono dvitaškiu (2-0), svečiai iš Barselonos atsakė taip pat dviem Xaviero Rabasedos taškais ir išlygino rezultatą (2-2). Sužaidus minutę po dvitaškį pelnė A.Mumbru ir A.Hervelle (6-2). Katalonai atsakę 4 taškais be atsako išlygino rezultatą (6-6). Netrukus Bilbao ekipa surengė dvi tikslias atakas ir išsiverė į priekį (10-6). Sužaidus 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (10-8), o po J.C.Navarro reido į baudos aikštelę rezultatas tapo lygus (10-10). Įpusėjus kėliniui R.Grimau pelnė du taškus, o X.Rabaseda atsakė dėjimu iš viršaus (12-12). Likus žaisti 4 minutes N.Zisis pelnė du lengvus taškus (16-12). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes M.Samba pridėjo du taškus Bilbao ekipai (18-12). Likus žaisti 2 minutes V.Sada pelnė du taškus iš po krepšio (18-15), šeimininkai atsakė M.Samba dėjimu ir greitai K.Vasileiadžio kontra ataka (22-15). Paskutinę kėlinio minutę R.Grimau 4 taškais iš eilės padidino Bilbao persvarą iki dviženklio skaičiaus 26-15.

Antrojo kėlinio pradžioje E.Lorbekas pelndė du taškus po lietuvio perdavimo (26-17), vėliau slovėnas pridėjo dar du taškus (26-19). Šeimininkai atsakė A.Moermano dvitaškiu (28-19). Sužaidus 3 minutes E.Lorbekas po Š.Jasikevičiaus tikslaus perdavimo pelnė du taškus su pražanga (28-22). Sužaidus 4 minutes R.Grimau atsakė dvitaškiu su pražanga (33-22). Katalonai į tai atsakė M.Huerto tritaškiu (33-25). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes Bilbao ekipa įsmeigė tolimą metimą (38-25). Likus žaisti 4 minutes K.Vasileiadis sumetė dvi baudas (40-25). Likus žaisti 3 minutes į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius, o K.Vasileiadis pataikė dvi baudas iš trijų (45-27). Likus žaisti 2 minutes E.Lorbekas pataikė tritaškį (45-30), tuo pačiu atsakė K.Vasileiadis (48-30). Po pirmosios rungtynių pusės Bilbao pirmavo 18 taškų skirtumu 48-30.

Trečiasis kėlinys prasidėjo L.Hamiltono dvitaškiu po kurio šeimininkai įgijo 20 taškų persvarą (50-30), E.Lorbekas atsakė dviem taškais (50-32). Sužaidus beveik 3 minutes A.Tomičius pridėjo du taškus iš po krepšio (50-34). Vėliau abi ekipos apsikeitė taikliais dvitaškiais iš vidutinio nuotolio (52-36). Sužaidus 4 minutes M.Huertas pataikė sudėtingą metimą (54-38). Įpusėjus kėliniui L.Hamiltonas realizavo dvi baudas (58-38). Barselona atsakė J.C.Navarro tritaškiu, bei dvitaškiu (58-43). Likus žaisti 4 minutes tolimą metimą pataikė M.Huertas (58-46). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes M.Huertas baudų metimais sumažino Katalonų deficitą iki 10 taškų (58-48). Po E.Lorbeko dvitaškių atsilikimas ištirpo iki vienženklio skaičiaus (58-52). Kėliniui baigiantis L.Hamiltonas sudrebino Ispanijos čempionų krepšį dėjimu su pražanga (63-53). Likus žaisti mažiau nei sekundę X.Rabaseda prasižengė prieš A.Mumbru metusį iš trijų taškų zonos, o šis realizavo  visas baudas. Po trijų kėlinių Bilbao pirmavo 66-55.

Lemiamas kėlinys prasidėjo L.Mavrokefalidžio taikliais baudų metimais (66-57). Vėliau Š.Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga. V.Sada į tai atsakė tritaškiu metimu (68-60). Sužaidus 2 minutes R.Lopezas pataikė dvi baudas (70-60), Š.Jasikevičius atsakė dvitaškiu (70-62). Sužaidus 3 minutes R.Grimau pelnė du taškus (74-62), tuo pačiu atsakė A.Tomičius. Sužaidus 4 minutes V.Sada realizavo  1 baudos metimą (74-65), šeimininkai atsakė N.Zisis tritaškiu (77-65). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius pelnė du taškus iš po krepšio (77-67), o J.C.Navarro pataikė 1 baudos metimą (77-70). Likus žaisti 4 minutes "La bomba" sumetė dvi baudas (77-72). Bilbao atsakė L.Hamiltono taškais (79-72), tačiau Navarro tuoj smeigė tritaškį (79-75). Neilgai trukus ir šeimininkai pataikė tolimą metimą. Likus žaisti daugiau nei 2 minutes E.Lorbekas pelnė du taškus su pražanga (82-78). Likus žaisti pusnatros minutės Navarro sumažino deficitą iki 2 taškų (82-80). L.Hamiltonas atsakė dviem taškais (84-80). Likus žaisti 30 sekundžių M.Huertas pataikė 1 baudos metimą, tačiau Bilbao nesugebėjo atskovoti kamuolio po netaiklaus antrojo metimo (84-81). Likus žaisti 20 sekundžių Navarro baudos metimais sumažino deficitą iki minimumo (84-83). Likus žaisti 20 sekundžių Bilbao ekipa prarado kamuolį, tačiau M.Todorovičius greitoje kontra atakoje nesugebėjo pelnyti taškų. Likus žaisti 12 sekundžių R.Lopezas pataikė dvi baudas (86-83). Likus žaisti daugiau nei 9 sekundes Navarro stojo mesti baudos metimų bei abi pataikė (86-85). Likus žaisti 8 sekundes R.Lopezas pataikė dvi baudas (88-85). Likus žaisti 5 sekundes M.Huertas pataikė 1 baudą, o antrąją prametė specialiai, tačiau kamuolys atiteko varžovams. Likus žaisti beveik 5 sekundes R.Lopezas vėl taikliais metė baudos metimus (90-86). Rungtynėms baigiantis M.Huertas įsmeigė tritaškį, tačiau pergalę 90-89 šventė Bilbbao.

Šarūnas Jasikevičius per 13 minučių pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 1 kamuolį, 2 kartus suklydo, 3 sykius prasižengė ir išprovokavo 1 varžovo pražangą.

Bilbao "Bilbao Basket": Lamontas Hamiltonas 19, Rogeris Grimau ir Alexas Mumbru 15, Kostas Vasileiadis 13, Raulis Lopezas 8, Axelis Hervelle 6, Nikos Zisis ir Adrienas Moermanas 5, Mamadou Samba 4 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Erazemas Lorbekas 20, Marcelinho Huertas ir Juanas Carlosas Navarro 19, Ante Tomičius 12, Victoras Sada 7, Loukas Mavrakefalidis ir Xavieras Rabaseda 4, Šarūnas Jasikevičius ir C.J.Wallace'as 2 taškai;