Šaras - Balandžio mėnesio apžvalga |2013|

2013-05-04
Tradiciškai mėnesiui pasibaigus apžvelgiame svarbiausius įvykius. Balandį Šarūnas Jasikevičius žaidė 8-eriose iš 11-os Barselonos rungtynių, o Katalonai iškovojo 7 pergales. Šį mėnesį "FC Barcelona Regal" ekipa po dramatiškos Eurolygos ketvirtfinalio serijos prieš Atėnų "Panathinaikos" iškopė į Finalo ketvertą Londone.

Balandžio 1 diena. Barselona Ispanijos čempionate be didesnio vargo 94-62 savo aikštėje palaužė Valensijos "Valencia Basket" ekipą. Šarūnas Jasikevičius per 16 minučių pelnė 9 taškus (3/4 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį ir surinko 12 naudingumo balų.

Balandžio 4 diena. Katalonai pergale baigė Eurolygos Top 16 etapą. Paskutinėse rungtynėse ispanai 74-71 įveikė Tel Avivo "Maccabi" krepšininkus ir su 13 pergalių tapo grupės nugalėtoja. Šarūnas Jasikevičius per 14 minučių pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo, 2 kartus pažeidė taisykles ir išprovokavo 1 pražangą.

Balandžio 7 diena. Be Š.Jasikevičiaus žaidusi Barselona tik po pratęsimo 86-81 išvykoje palaužė Obradoiro "Blusens Monbus" komandą.

Balandžio 9 diena. Šarūnas Jasikevičius sužaidė jubiliejines 200-ąsias Eurolygos rungtynes, o Barselona 72-70 po prtaęsimo laimėjo pirmąsias ketvirtfinalio serijos rungtynes prieš Atėnų "Panathinaikos". Šarūnas Jasikevičius per 27 minutes pelnė 11 taškų (1/3 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, 2 sykius suklydo, kartą prasižengė, išprovokavo 2 varžovo pražangas ir surinko 15 naudingumo balų.

Balandžio 11 diena. Antrose ketvirtfinalio serijos rungtynėse Barselona savo aikštėje 65-66 nusileido Atėnų "Panathinaikos" krepšininkams, kurie išlygino serijos rezultatą 1:1. Šarūnas Jasikevičius per 18 minučių pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo, po kartą prasižengė ir išprovokavo varžovo pražangą ir surinko -1 naudingumo balą.

Balandžio 14 diena. Katalonai patyrė 10-ąjį pralaimėjimą Ispanijos lygoje. Be Š.Jasikevičiaus žaidusi "FC Barcelona Regal" savo aikštėje 70-73 turėjo pripažinti Las Palmo "Herbalife Gran Canaria" ekipos pranašumą.

Balandžio 16 diena. Ispanijos čempionai trečiose Eurolygos ketvirtfinalio rungtynėse Atėnuose 63-65 nusileido "Panathinaikos" komandai. Serijoje iki trijų pergalių į priekį išsiveržė graikai 2:1. Šarūnas Jasikevičius per 24 minutes pelnė 13 taškų (2/3 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kmauolį, 3 kartus suklydo, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 2 varžovo pražangas ir surinko 10 naudingumo balų.

Balandžio 18 diena. Barselona neleido "Panathinaikos" ekipai savi žiūrovų akivaizdoje triumfuoti. Katalonai ketvirtose ketvirtfinalio rungtynėse 70-60 pranoko ATėnų ekipą ir išlygino serijos rezultatą.  Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 18 minučių pelnė 5 taškus (1/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, 1 kartą suklydo ir 2 kartus pažeidė taisykles.

Balandžio 21 diena. Fantastiškai tritaškius ketvirtajame kėlinyje mėtę Katalonai 78-65 nugalėjo Madrido "Asefa Estudiantes" krepšininkus ir įsirašė 20-ąją pergalę Ispanijos pirmenybėse. Šarūnas Jasikevičius mačui nebuvo registruotas.

Balandžio 26 diena. Šarūnas Jasikevičius iškopė į Eurolygos Finalo ketvertą Londone. Lietuvio ekipa lemiamose penktose ketvirtfinalio serijos rungtynėse namuose 64-53 palaužė Atėnų "Panathinaikos" ir laimėjo seriją 3:2. Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 17 minučių pelnė 6 taškus (0/1 dvitaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 sykius suklydo, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 8 naudingumo balus.

Balandžio 28 diena. Barselona pralaimėjo "El Clasico" mūšį Ispanijos pirmenybėse. Katalonai išvykoje 65-78 turėjo pripažinti Madrido "Real" komandos pranašumą.  Šarūnas Jasikevičius per beveik 12 minučių pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškiai, 0/6 tritaškiai) bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus.