[EuroBasket 2013] Baltų derbyje - lietuvių pergalė

2013-09-06
Lietuvos krepšininkai iškovojo antrąją pergalę iš eilės Europos čempionate. Lietuviai baltų derbyje 67-59 pranoko kaimynus latvius, kuriems tai buvo pirmasis pralaimėjimas. Sekmadienį mūsų šalies rinktinė susitiks su Juodkalnija.

Rungtynės prasidėjo K.Janičenoko dvitaškiu, tačiau tuo pačiu atsakė ir L.Kleiza (2-2). Baigiant įpusėti kėliniui Latvijos krepšininkai po J.Blumo tritaškio įgijo 3 taškų persvarą (8-11). J.Valančiūnio pastangomis lietuviai pirmą kartą išsiveržė į priekį (12-11). Vėliau mūsų kaimynai atsakė sėkminga atkarpa 5-0 (12-16). Kėliniui baigiantis J.Mačiulis ir T.Delininkaitis įsmeigė po tolimą metimą, o lietuviai po pirmojo kėlinio pirmavo 22-17.

Antrojo kėlinio pradžioja Latvija pelnė keturis taškus be atsako ir sumažino deficitą iki minimumo (22-21). Vėliau sekė šeši iš eilės D.Motiejūno taškai, o baigiant įpusėti kėliniui J.Mačiulis tritaškiu padidino mūsų šalies persvarą iki dviženklio skaičiaus (31-21). J.Kazlausko auklėtiniai iki kėlinio pabaigos sugebėjo išsaugoti pranašumą ir po pirmosios rungtynių pusės pirmavo 39-31.

Trečiajame kėlinyje po M.Kalniečio taškų lietuvių persvara vėl tapo dviženklė (41-31), latviai atsakė dviem tolimais metimais (42-37). Sužaidus 4 minutes Lietuvos persvara ištirpo iki 5 taškų (44-39), o po dviejų minučių rezultatas jau buvo lygus (45-45). Tuomet iniciatyvos ėmėsi D.Lavrinovičius, kurio pastangomis lietuviai po trijų kėlinių pirmavo 52-45.

Lemiamajame kėlinyje Latvija dar kartą pabandė priartėti ir sužaidus 3 minutes po K.Janičenoko tritaškio ekipas skyrė keturi taškai (54-50). Likus žaisti 4 minutes komandas dar skyrė 4 taškai (56-52), tačiau tada sekė J.Mačiulio tritaškis ir J.Vlančiūno du taškai (61-52). Per likusį laiką latviai nesugebėjo pateikti dar vienos staigmenos Europos čempionate, o lietuviai iškovojo antrąją pergalę 67-57.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 11, Donatas Motiejūnas, Mantas Kalnietis, Darjušas Lavrinovičius, Jonas Mačiulis ir Tomas  Delininkaitis 9, Linas Kleiza 7, Renaldas Seibutis ir Mindaugas Kuzminskas  2 taškai;

Latvija: Rihardsas Kuksiksas 13, Janis Blumas ir Kristapas Janičenokas 11, Janis Strelniekas 7, Kasparas Beržinis ir Dairis Bertanis 4, Rolandas Freimanis 3, Martinas Meiersas ir Mareksas Mejeris 2, Armandas Škėlė ir Andrejas Selakovas 1 taškas;