[EuroBasket 2013] Po nervų karo, Lietuva nepaisant pralaimėjimo žengė į kitą etapą

2013-09-09
Jono Kazlausko auklėtiniai nepaisant pralaimėjimo 72-78 Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkams iškopė į antrąjį Europos čempionato etapą.

Rungtynės prasidėjo M.Pociaus dvitaškiu ir L.Kleizos tritaškiu (5-0), tačiau bosniai taip pat atsakė 5 taškais be atsako ir išlygino rezultatą (5-5). Po N.Djedovičiaus baudų ir E.Kikanovičiaus dvitaškio priekyje atsidūrė varžovai (5-8). Likus žaisti 4 minutes M.Pocius dviem taškais atstatė pusiausvyrą (11-11). Po N.Djedovičiaus dvitaškio su pražanga priekyje vėl buvo Bosnija ir Hercegovina (11-14). Kėliniui baigiantis lietuviai išlygino rezultatą 18-18.

Antrasis ketvirtis prasidėjo T.Delininkaičio tritaškiu (21-18), tačiau varžovai atsakė dviem taikliais dvitaškiais ir išsiveržė į priekį (21-22). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes L.Kleiza persvėrė rezultatą mūsų šalies rinktinės naudai (27-26). Kėliniui baigiantis E.Kikanovičius pataikė iš vidutinio nuotolio ir prieš ilgąją pertrauką išvedė bosnius į priekį 31-30.

Trečiojo kėlinio pradžioje M.Pocius dvitaškiu išvedė lietuvius (32-31). Sužaidus daugiau nei minutę bosniai išlygino rezultatą (35-35). Po dviejų minučių R.Seibutis baudų metimais padidino Lietuvos persvarą iki 4 taškų (39-35). Įpusėjus kėliniui rezultatas vėl tapo lygus (43-43), o po  M.Teletovičiaus 5 taškų iš eilės pirmavo Bosnija ir Hercegovina (46-49). Kėliniui baigiantis varžovai įgijo 5 taškų persvarą 57-52.

Lemiamas kėlinys prasidėjo M.Teletovičiaus tritaškiu (52-60). Įpusėjus kėliniai bosniai po M.Teletovičiaus tolimų metimų įgijo 14 taškų persvarą leidžiančią žengtį į kitą etapą. Likus žaisti 4 minutes po M.Šutalo dvitaškio varžovai įgijo rekordinę 16 taškų persvarą (58-74). Vėliau lietuviai atsakė 7 taškais be atsako ir sugrąžino saugų 7 taškų deficitą (67-74). Bosniai dar bandė gelbėtis, tačiau L.Kleizos pastangomis lietuviai neišleido pralaimėjimo didesniu nei 10 taškų skirtumas 72-78.

Lietuva: Linas Kleiza 20, Martynas Pocius 14, Mantas Kalnietis 11, Renaldas Seibutis 7, Tomas Delininkaitis 6, Jonas Mačiulis ir Darjušas Lavrinovičius 4, Donatas Moetiejūnas, Kšištofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas 2 taškai;

Bosnija ir Hercegovina: Mirza Teletovičius 31, Nihadas Djedovičius 20, Elmedinas Kikanovičius 10,  Marko Šutalo 7, Nemanja Gordičius 6, Andrija Stipanovičius 4 taškai;