[EuroBasket 2013] Pirmoji lietuvių pergalė ir revanšas Makedonijai

2013-09-05
Lietuvos rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Europos krepšinio čempionate Slovėnijoje. Antrosiose rungtynėse lietuviai 75-67 palaužė Makedonijos krepšininkus ir atsirevanšavo varžovams už skaudžią nesėkmę 2011-ųjų metų ketvirtfinalyje. Rytoj mūsų šalies rinktinė žais su Latvijos komanda.

Rungtynių pradžioje Predragas Samardžiskis pataikė dvi baudas (0-2). Sužaidus 3 minutes Renaldas Seibutis baudų metimais išlygino rezultatą (2-2). Makedonai atsakė Damjano Stojanovskio dvitaškiu su pražanga (2-5). Baigiant įpusėti kėliniui rezultatas vėl tapo lygus (5-5), O Jonas Valančiūnas baudos metimu pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį (6-5). Po P.Antičiaus ir V.Stojanovskio tritaškių priekyje vėl atsidūrė makedonai (10-11). Kėlinio pabaigoje T.Delininkaitis ir D.Motiejūnas pelnė po du taškus su pražanga, o lietuviai po pirmojo kėlinio pirmavo 20-15.

Antrasis ketvirtis prasidėjo J.Valančiūno dviem taškais (22-15). Po J.Mačiulio dėjimo lietuviai įgijo 7 taškų persvarą (24-17). Įpusėjus kėliniui V.Ilievskis dvitaškiu sumažino Makedinijos deficitą iki 4 taškų (28-24). Likus žaisti 3 minutes Lietuvos persvara išaugo iki 10 taškų (34-24). Kėlinio pabaigoje Lietuvos trenerių štabas buvo nubaustas technine pražanga, o tuo pasinaudoję varžovai prieš ilgąją pertrauką sumažino deficitą iki 6 taškų 39-33.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo R.Seibučio dvitaškiu iš vidutinio nuotolio (41-33). Sužaidus 3 minutes J.Valančiūnas atstatė dviženklę persvarą (45-35). Po B.McCalebbo dvitaškio ir V.Ilievskio tolimo šūvio pranašumas ištirpo perpus (45-40). Įpusėjus kėliniui M.Kalnietis buvo nubaustas nesportine pražanga (49-42). Likus žaisti 4 minutes J.Mačiulis pelnė du taškus su pražanga, o Makedonijos treneris buvo nubaustas technine pražanga. Kėlinio pabaigoje po D.Lavrinovičiaus taškų lietuvių persvara tapo dviženklė (57-46). Po trečiojo kėlinio mūsų šalies rinktinė pirmavo 57-50.

Sužaidus pusantros minutės M.Kalnietis pelnė du taškus su pražanga atsatydamas dviženklę persvarą (60-50). Vėliau sekė D.Motiejūno tritaškis (63-50). Sužaidus 4 minutes makedonai atsakė sėkminga atkarpa 6:0 (63-56). Likus žaisti 3 minutes P.Antičius sumažino deficitą iki 5 taškų (65-60), o V.Ilievskis baudų metimais iki 3 taškų (65-62). Likus žaisti 2 minutes D.Lavrinovičius pelnė du taškus (67-62), po minutės M.Kalnietis padidino persvarą iki 7 taškų (69-62). Makedonai atsakė P.Antičiaus tritaškiu, tačiau tuoj pat buvo nubaustas technine pražanga po kurios varžovai neatsitiesė. Lietuviai laimėjo rungtynes 75-67.

Lietuva: Mantas Kalnietis 17, Jonas Mačiulis 14, Jonas Valančiūnas ir Donatas Motiejūnas 11,  Renaldas Seibutis 9, Darjušas Lavrinovičius 6, Martynas Pocius 4, Tomas Delininkaitis 2, Robertas Javtokas 1 taškas;

Makedonija: Vlado Ilievskis 13, Pero Antičius 12, Boo McCalebbas 11, Predragas Samardžiskis ir Todoras Gechevskis 8, Damjanas Stojanovskis 6, Gjorgi Čekovskis 5, Vojdanas Stojanovskis 4 taškai;