*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

[EuroBasket 2013] Belgai neprilygo Lietuvos rinktinei

2013-09-13
Lietuvos rinktinė žengė didelį žingsnį link Europos krepšinio čempionato ketvirtfinalio. Lietuviai antrosiose antrojo etapo rungtynėse 86-67 nepaliko jokių vilčių Belgijos komandai. Sekmadienį Lietuva sužais paskutines antrojo etapo mačą prieš ukrainiečius.

Rungtynės prasidėjo A.Hervelle tritaškiu, o lietuviai atsakė J.Mačiulio baudos metimu (1-3). Sužaidus 4 minutes R.Seibutis pelnė pirmuosius Lietuvos taškus iš žaidimo (3-5). Įpusėjus kėliniui L.Kleiza išlygino rezultatą (5-5). Po M.Kuzminsko taškų lietuviai atsidūrė priekyje (11-9). Baigiantis pirmajam kėliniui D.Motiejūnas pataikė tritaškį, o lietuviai pirmavo 18-12.

Antrojo kėlinio pradžioje M.Pocius pelnė du taškus (20-12), vėliau T.Delininkaitis įsmeigė tritaškį (23-12). Įpusėjus kėliniui J.Valančiūnas pelbė 4 taškus iš eilės (31-19). Kėliniui baigiantis po krepšiais toliau karaliavo Valančiūnas, o lietuvių persvara siekė 16 taškų (37-21). Kėlinio pabaigoje L.Kleiza pataikė tritaškį, o lietuviai po pirmosios mačo dalies pirmavo 44-21.

Trečiasis kėlinys prasidėjo D.Motiejūno dėjimu iš viršaus. Vėliau Motiejūnas pasižymėjo dvitaškiu su pražanga (51-25). Belgijos laivą į priekį bandė traukti A.Hervelle taikliais dvitaškiais metimais (57-29). Likus žaisti 2 minutes Lietuvos persvara buvo daugiau nei 30 taškų (65-34). Po trijų kėlinių mūsų šalies rinktinė pirmavo 69-35.

Lemiamame kėlinyje lietuviams liko tik formalumas, tačiau belgai su pralaimėjimu taip lengvai taip pat nesitaikė. Įpusėjus kėliniui varžovai sumažino deficitą iki 26 taškų (76-50). Rungtynes lietuviai laimėjo rezultatu 86-67.

Lietuva: Donatas Motiejūnas 13, Jonas Valančiūnas ir Mindaugas Kuzminskas 12,  Jonas Mačiulis 9, Tomas Delininkaitis ir Renaldas Seibutis 8, Linas Kleiza 7, Robertas Javtokas ir Darjušas Lavrinovičius 5, Mantas Kalnietis 3, Kšištofas Lavrinovičius ir Martynas Pocius 2 taškai;

Belgija: Jonathanas Tabu 15, Axelis Hervelle 10, Yannickas Driesenas 9, Christopheris Beghinas 8, Sacha Massotas 7, Samas Van Rossomas 6, Quaentinas Serronas 4, Roelis Moorsas ir Wenas Mukubu 3, Maxime De Zeeuw 2 taškai;