[EuroBasket 2013] Lietuva iškopė į Europos čempionato pusfinalį

2013-09-20
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsią kovą dėl Europos čempionatų titulo. Jono Kazlausko auklėtiniai varžybų ketvirtfinalyje 81-77 palaužė Italijos krepšininkus. Penktadienį pusfinalyje mūsų rinktinė susitiks su Kroatija.

Mačas prasidėjo 5 iš eilės D.Lavrinovičiaus taškais, o sužaidus 2 minutes lietuviai pirmavo 7 taškais (9-2). Likus žaisti daugiau nei minutę pirmajame ketvirtyje L.Kleiza dvitaškiu padidino pranašumą iki dviženklio skaičiaus (22-12). Po pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 22-15.

Antrajame kėlinyje lietuvių žaidimas pradėjo strigti ir tuo pasinaudoję italai pasivijo varžovus. Pirmosios mačo dalies pabaigoje M.Belinelli sudėtingu dvitaškiu sumažino Italijos deficitą iki minimumo 39-40.

Trečiojo kėlinio pradžioje L.Datome dvitaškiu išvedė Italiją į priekį (40-41). Lietuviai nesupanikavo ir numalšino galimą italų spurtą vėl išsiverždami į priekį (50-44). Likus žaisti 4 minutes A.Cinciarini išlygino rezultatą, o vėliau A.Gentile išvedė į priekį (50-53). Po trečiojo kėlinio 58-57 pirmavo italai.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai savo geležine gynyba surakino Italijos snaiperius, bei neleido varžovams pelnytė nė taško šešias minutes. Likus žaisti 4 minutes lietuviai turėjo gana solidžią dvylykos taškų persvarą (72-60). Rungtynių pabaigoje italai bandė išsigelbėti, tačiau pritrūko ir laiko ir sėkmės. Lietuviai 81-77 laimėjo varžybas ir iškopė į pusfinalį.

Lietuva: Mantas Kalnietis ir Renaldas Seibutis 17, Jonas Mačiulis 13, Martynas Pocius 11, Darjušas Lavrinovičius 9, Donatas Motiejūnas 7, Linas Kleiza 5, Jonas Valančiūnas 2 taškai;

Italija: Marco Belinelli 22, Alessandro Gentile 15, Andrea Cinciarini 11, Luigi Datome 10, Travisas Dieneris 7, Pietro Aradori 6, Marco Cusinas 4, Nicolo Melli 2 taškai;