[EuroBasket 2013] Lietuva po dešimties metų vėl kovos dėl Europos čempionų titulo

2013-09-21
Lietuvos rinktinė po dešimties metų pertraukos vėl kovos dėl Europos čempiono titulo. Lietuviai pusfinalio rungtynėse 77-62 pranoko Kroatijos krepšininkus ir sekmadienį finale dėl taurės susigrums su Prancūzija.

Rungtynių pradžioje lietuviai išsiveržė į priekį (4-2), tačiau po B.Bogdanovičiaus ir D.Markotos taškų priekyje atsidūrė Kroatija (4-7). Įpusėjus kėliniui mūsų šalies rinktinė vėl pirmavo, o vedami L.Kleizos po pirmojo kėlinio įgijo 5 taškų persvarą 24-19.

Antrajame ketvirtyje Lietuvos persvara išaugo iki 9 taškų (29-20), tačiau kroatai sugebėjo atsitiestė ir po D.Rudezo tritaškio komandas skyrė 2 taškai (29-27). Įpusėjus kėliniui L.Žoričius išlygino rezultatą (31-31). Kėlinio pabaigoje sėkmingiau žaidė lietuviai, kurie pirmavo 40-37.

Trečiajame kėlinyje Lietuva dėka geros gynybos susikrovė dviženklę persvarą (50-39). Likus žaisti 4 minutes komandas jau skyrė 18 taškų (58-40). Lietuviai prieš lemiamą kėlinį išsaugojo 16 taškų pranašumą 61-45.

Lemiamame ketvirtyje Kroatija nesugebėjo atkurti intrigos, o likus žaisti tris minutes lietuvių pranašumas buvo 19 taškų (77-58). Lietuva iškovojo pergalę 77-62 ir iškopė į čempionato finalą.

Lietuva: Jonas Mačiulis 23, Linas Kleiza 22, Mantas Kalnietis 18, Jonas Valančiūnas 6, Robertas Javtokas 4, Renaldas Seibutis ir Darjušas Lavrinovičius 2 taškai;

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 15, Krunoslavas Simonas 9, Luka Žoričius 8, Ante Tomičius 7, Dontaye Draperis, Damjanas Rudezas ir Damiras Markota 5, Dario Šaričius 4, Lukša Andričius 3, Roko Ukičius 1 taškas;