*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 16 d. "Fenerbahce" pradeda kovas Turkijos lygos atkrintamosiose varžybose.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Dramatiškoje Eurolygos lyderių dvikovoje katalonai nusileido "Real" klubui

2023-01-26
Didžiąją "El Clasico" rungtynių dalį pirmavę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po dramatiškos kovos nusileido varžovams.

Katalonai principiniame mače Madride po pratęsimo 86:91 buvo priversti pripažinti "Real" ekipos pranašumą.

Kitą savaitę Barselonos ekipos laukia trejos namų rungtynės. Dvigubą Eurolygos savaitę pasitiks antradienį maču su Tel Avivo "Maccabi", po dviejų dienų priims "FC Bayern" ekipą, o savaitę užbaigs ACB lygos dvikova su Valensijos krepšininkais.

Šią savaitę "Barcos" dar laukia Ispanijos lygos mačas Žironoje.

Rungtynių pradžioje Vesely vedama "Barca" spurtavo 2:9, likus žaisti 3 min. Laprovittola įsmeigė tritaškį ir katalonų persvarą tapo dviženklė (6:18). Kėlinio pabaigoje varžovai Decko pastangomis sumažino deficitą iki 4 taškų (16:20).

Įpusėjus antrajam kėliniui Abrinesas tritaškiu padidino pranašumą iki 9 taškų (21:30). Madrido ekipa vėl buvo priartėjusi iki 4 taškų, tačiau Satoransky ir Laprovittolos tolimi metimai sugrąžino turėtą persvarą (30:39).

Po ilgosios pertraukos katalonai vėl susikrovė dviženklį pranašumą (34:44), tačiau "Real" atsakė spurtu 8:0 (42:44). Tuomet "Barca" įsmeigė tris tritaškius ir po Mirotičiaus greitos atakos pranašumas vėl tapo dviženklis (45:55).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje "Real" kilo į šturmą (57:61). Įpusėjus kėliniui šeimininkai priartėjo iki 2 taškų (63:65). Ketvirtajame kėlinyje užsikūręs Llullas pirmą kartą išvedė Madrido klubą į priekį (69:67).

Likus žaisti kiek mažiau, nei 2 min. Higginsas tolimu metimu persvėrė rezultatą (69:71), o vėliau pridėjo dvi baudas (69:73). Likus žaisti 57 sek. Hezonja pataikė dvitaškį (71:73), o Llullas likus žaisti 37 sek. baudų metimais išlygino rezultatą (73:73). "Barcos" ataka baigėsi Mirotičiaus klaida, bet Llullas taip pat suklydo likus žaisti 2,6 sek. Paskutinė katalonų ataka baigėsi nesėkmingai.

Pratęsime Musa pelnė pirmuosius taškus (75:73), o Mirotičius išprovokavęs penktąją Tavareso pražangą baudų metimais išlygino rezultatą (75:75). Šeimininkai po keturių baudos metimų išsiveržė į priekį (79:75). Vėliau Musa įmetė dvitaškį ir tritaškį (84:76), po to ir Hezonja pridėjo tolimą metimą (87:78). Likus žaisti 12 sek. Mirotičius sumažino atsilikimą iki 3 taškų (87:84), o Llullas sumetė abi baudas (89:84). Likus žaisti 8,2 sek. Satoransky pataikė dvi baudas (89:86), Llullas atsakė tuo pačiu ir "Real" iškovojo pergalę 91:86.

Madrido "Real": Gabrielis Deckas 23, Sergio Llullas 19, Džananas Musa 18, Walteris Tavaresas 10, Mario Hezonja 7, Rudy Fernandezas 6, Sergio Rodriguezas ir Guerschonas Yabusele 4 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 17, Tomašas Satoransky 12, Cory Higginsas 10, Alexas Abrinesas 9, Nikola Kaliničius ir Nicolas Laprovittola 8, Sertačas Šanli 6, Rokas Jokubaitis ir Jamesas Nnaji 2 taškai;