Belgrado pragare žybėję Laprovittola ir Mirotičius nukalė "Barcai" pergalę

2023-03-28
Vietą Eurolygos atkrintamosiose užsitikrinę Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai antrą kartą įveikė Željko Obradovičiaus vadovaujamą komandą.

Barselonos krepšininkai dvigubos Eurolygos savaitės starte Belgrade 89:80 nugalėjo "Partizan" krepšininkus.

Fantastiškas rungtynes sužaidė Nicolas Laprovittola ir Nikola Mirotičius. Argentinietis pelnė 25 taškus ir surinko 32 naudingubo balus, tuo tarpu Mirotičiaus sąskaitoje 19 taškų ir 27 naudingumo balai.

21-asis katalonų laimėjimas leido pergalių skaičiumi pasivyti lyderius - "Olympiacos" ir "Real".

Ketvirtadienį "Palau Blaugrana" arenoje Šaro laukia dvikova su ALBA ekipa.

Rungtynių pradžioje Laprovitola įsmeigė du tritaškius (2:8). Kėliniui baigiant įpusėti Punteris dvitaškiais sumažino serbų deficitą iki minimumo (10:11). Pirmąjame kėlinyje 11 taškų pelnęs Laprovittola padėjo "Barcai" įgyti 4 taškų persvarą (21:25).

Antrąjį kėlinį dviem tritaškiais pradėję "Partizan" krepšininkai išlygino rezultatą (27:27), o vėliau Exumas dvitaškiu išvedė šeimininkus į priekį (29:27). Netrukus Exumas įsmeigė sudėtingą tritaškį ir Šaras paprašė minutės pertraukėlės (32:27). Likus žaisti 4 min. Lessortas baudos aikštelėje pelnė du taškus ir Belgrado persvara tapo 8 taškai (40:28). Likus žaisti 2 min. Laprovittola tolimu metimu sušvelnino atsilikimą iki 3 taškų (42:39). Paskutinę kėlinio minutę Higginsas sumažino deficitą iki minimumo (42:41), tačiau Punteris atsakė dviem taškais su pražanga (45:41). Pirmąją mačo pusę tritaškiu uždarė Higginsas (45:44).

Po ilgosios pertraukos Vesely dėjimu išvedė "Barcą" į priekį (45:46), vėliau Abrinesas pridėjo 5 taškus (45:51). Įpusėjus kėliniui Mirotičius greitoje atakoje pelnė du taškus ir sukrovė katalonams dviženklę persvarą (49:59). Po trijų kėlinių Šaro auklėtiniai pirmavo 58:66.

Lemiamą ketvirtį "Partizan" pradėjo spurtu 5:0 ir "Barcos" persvara ištirpo iki 3 taškų (63:66). Katalonus į priekį truktelėjo Mirotičiaus tritaškis (63:69). Sužaidus 4 min. Exumas įsmeigė tritaškį (68:71), baigiant įpusėti kėliniui Laprovittola atsakė tuo pačiu (70:76). Likus žaisti 2 min. Satoransky tritaškiu atstatė dviženklę katalonų persvarą (71:81). Rungtynių pabaigoje Laprovittolos baudų metimai neleido "Partizan" priartėti ir "Barca" iškovojo pergalę 89:80.

Belgrado "Partizan": Dante Exumas 24, Kevinas Punteris 16, Zachas LeDay'us 10, Aleksa Avramovičius, Alenas Smailagičius ir Yamas Madaras 6, Jamesas Nunnaly ir Mathias Lessortas 5, Ioannis Papapetrou 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 25, Nikola Mirotičius 19, Janas Vesely 14, Tomašas Satoransky 10, Alexas Abrinesas ir Cory Higginsas 5, Nikola Kaliničius 4, Mike'as Tobey 3, Sertačas Šanli ir Rokas Jokubaitis 2 taškai;