Vokietijos čempionus įveikę katalonai užsitikrino namų aikštės pranašumą atkrintamosiose

2023-03-30
Barselonos krepšininkai paskutinę dvigubą Eurolygos reguliariojo sezono savaitę baigė pergale, kuri užtikrino namų aikštelės pranašumą atkrintamosiose varžybose.

Šarūno Jasikevičiaus treniruojami katalonai "Palau Blaugrana" arenoje 72:56 nugalėjo Berlyno ALBA ekipą ir įsirašė 22-ąjį laimėjimą.

Kitą savaitę "Barca" vyksta į Milaną, o prieš tai Ispanijos lygoje dar laukia mačas Tenerifėje.

Rungtynių pradžioje Vesely pelnė pirmuosius šešis "Barcos" taškus (6:5). Kėliniui artėjant į pabaigą Lammersas tritaškiu išlygino rezultatą (17:17), o vėliau dvitaškiu Berlyno krepšininkas išvedė ALBA į priekį (17:19).

Du varžovų tritaškiai antrojo kėlinio pradžioje privertė Šarą paprašyti minutės pertraukėlės (21:27). Po Pasitarimo grįžę katalonai pataikė tolimą metimą (24:27). Kėlinio pabaigoje 4 taškus iš eilės pelnęs Laprovittola persvėrė rezultatą (34:33), tačiau pirmąją pusę dvitaškiu uždarė Delow'as (34:35).

Kuričiaus tritaškis sužaidus daugiau, nei 2 min. išlygino rezultatą (37:37), o baigiant įpusėti kėliniui dvitaškiu išvedė katalonus į priekį (41:39). Vėliau sekė sėkminga "Barcos" atkarpa 9:2 ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo 8 taškų pranašumą (50:42).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Kaliničiaus taškų Šaro auklėtiniai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (52:42). Po Šanli ir Kaliničiaus atakų su pražangomis "Barcos" pranašumas šoktelėjo iki 17 taškų (62:45). Per likusį laiką katalonai neišleido persvaros ir iškovojo pergalę 72:56.

Barselonos "FC Barcelona": Sertačas Šanli 12, Nikola Mirotičius 11, Nikola Kaliničius 10, Nicolas Laprovittola ir Kyle'as Kuričius 7, Janas Vesely ir Tomašas Satoransky 6, Alexas Abrinesas 5, Cory Higginsas 4, Oscaras Da Silva ir Rokas Jokubaitis 2 taškai;

Berlyno ALBA: Yanni Wetzellis 9, Benas Lammersas ir Louisas Olinde 7, Maodo Lo ir Timas Schneideris 6, Jaleenas Smithas ir Malte Delow'as 5, Luke'as Sikma 4, Yovelis Zoosmanas 3, Christas Koumadje ir Johannesas Thiemannas 2 taškai;