*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.
*Gegužės 30 d. startuoja Turkijos lygos pusfinalio serija.

Š.Jasikevičius pirmąjį Eurolygos sezoną su "Fenerbahce" komanda baigė ketvirtoje vietoje

2024-05-26
Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo "Fenerbahce" komanda Eurolygos sezoną baigė pralaimėjimu 84:87 prieš Pirėjo "Olympiacos" ir galutinėje rikiuotėje liko ketvirtoje vietoje.

Šaras prie "Fenerbahce" klubo vairo stojo gruodžio 14-ąją dieną, kuris tuo metu rikiavosi 12-oje vietoje Eurolygos turnyrinėje lentelėje.

Jau kitą savaitę Šaro laukia Turkijos lygos pusfinalio serija prieš Stambulo "Besiktas" ekipą.

Rungtynės prasidėjo Papanikolaou dvitaškiu (2:0), Pierre'as pelnė pirmuosius "Fenerio" taškus (2:2). Įpusėjus kėliniui Canaanas pataikė savo antrąjį tritaškį (8:4). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. Pierre'as tritaškiu išvedė turkus (10:12). Po minutės Papanikolaou  tolimu metimu vėl sugrąžino persvarą Pirėjo klubui (17:15), o kėlinio pabaigoje graikai įgijo 8 taškų pranašumą (24:16).

Po McKissico tritaškio antrojo kėlinio pradžioje "Olympiacos" pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (27:17). Sužaidus 3 min. Dorsey tolimu metimu sumažino deficitą iki 4 taškų (30:26), o netrukus komandas skyrė tik 1 taškas (30:29). Tuomet varžovai atsakė sėkminga atkarpa 9:0 ir atstatė dviženklę persvarą (39:29). Po pirmos mačo pusės 48:37 pirmavo "Olympiacos".

Po pertraukos Pierre'as pelnė du taškus iš po krepšio (48:39), tačiau Petersas atsakė tritaškiu (51:39). Sužaidus daugiau, nei 3 min. Hayesas įsmeigė tritaškį (56:46). Įpusėjus kėliniui Canaanas baudų metimais atstatė dviženklę Pirėjo persvarą (58:48). Po dviejų iš eilės turkų tritaškių deficitas ištirpo iki 4 taškų (58:54). Likus žaisti 2 min. Šanli tritaškiu sumažino atsilikimą iki minimumo (58:57). Kėlinio pabaigoje Pierre'as baudų metimais išvedė "Fenerį" į priekį (61:62), tačiau ketvirtį sėkmingiau užbaigė graikai 66:62.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo dviem Peterso tritaškiais ir "Olympiacos" susigrąžino dviženklę persvarą (72:62). Turkai atsakė atkarpa 4:0, tačiau Petersas atsakė dar vienu tritaškiu (75:66). Likus žaisti 4 min. McKissicas vėl atstatė 10 taškų pranašumą (83:73). Wilbekino tritaškiai sumažino atsilikimą iki 6 taškų (87:81). Po Šanli tolimo metimo komandas skyrė tik 3 taškai (87:84). Likus žaisti 0,7 sek. Šanli pataikė tritaškį, tačiau po laiko ir "Fenerbahce" paskutinėse Eurolygos rungtynėse patyrė pralaimėjimą.

Pirėjo "Olympiacos": Alecas Petersas 20, Nigelis Williamsas-Gossas 12, Giannoulis Larentzakis ir Nikola Milutinovas 10, Shaquielle'as McKissicas 9, Moses'as Wrightas ir Isaiah Canaanas 8, Kostas Papanikolaou 5, Thomas Walkupas 3, Moustapha Fallas 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": DyShawnas Pierre'as 19, Scottie Wilbekinas 16, ertačas Šanli 11, Nathanas Sestina 8, Johnathanas Motley 7, Georgios Papagiannis 6, Tyleris Dorsey 5, Nigelis Hayesas-Davisas ir Nickas Calathesas 3 taškai;

Šaro šeima stebi paskutines "Fenerbahce" rungtynes Eurolygoje

Š.Jasikevičius: "Didžiuojuosi savo žaidėjais"

2024-05-25
Šarūnas Jasikevičius po pralaimėjimo pusfinalyje Atėnų "Panathinaikos" komandai kalbėjo apie neblogą darbą gynyboje, tačiau puolime nebuvo savimi.

Šaras taip pat išreiškė padėką savo žaidėjams, kurie nukeliavo iki finalo ketverto:

"Nemanau, kad padarėme blogą darbą gynyboje, nes sugebėjome išlaikyti varžovą žemiau savo vidurkio, nors ir leidome pelnyti lengvų taškų.

Bet negaliu pasakyti, kad puolime žaidėme savo krepšinį. Mes negalėjome pasidalinti kamuoliu, negalėjome pakankamai judėti puolime. Ypač norėčiau padėkoti savo žaidėjams už tai, kad atvedė mus į šį sezono tašką, aš jais didžiuojuosi." - kalbėjo Š.Jasikevičius.

"Panathinaikos" sustabdė Šaro ir "Fenerbahce" žygį link Eurolygos titulo

2024-05-24
Šarūno Jasikevičiaus žygis su Stambulo "Fenerbahce" komanda link Eurolygos titulo baigėsi pusfinalyje.

Lietuvio treniruojama komanda pusfinalyje 57:73 turėjo pripažinti Atėnų "Panathinaikos" komandos pranašumą.

Sekmadienį "Feneris" kovos dėl trečiosios vietos, o jų varžovas paaiškės po antrojo pusfinalio tarp Madrido "Real" ir Pirėjo "Olympiacos" komandų.

Pusfinalis prasidėjo Nunno tritaškiu sužaidus beveik 2 min. (3:0), vėliau Papapetrou pataikė dvitaškį (5:0). Sužaidus 3 min. Grantas įsmeigė tritaškį (8:0), po dar dviejų Granto taškų deficitas tapo dviženklis (10:0). Netrukus Mitoglou sudrebino krepšį dėjimu (12:0). Įpusėjus kėliniui Hayesas dviem taškais su pražanga atidarė "Fenerbahce" taškų sąskaitą (12:2). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. Grigonis pelnė du taškus (14:4), Biberovičius atsakė baudų metimais (14:6). Likus žaisti 2 min. Lessortas baugė ataką galingu dėjimu (18:8), Šanli atsakė tritaškiu (18:11). Kėlinio pabaigoje Grigonis ir Lessortas pelnė taškus (22:11), o ketvirtį Šanli uždarė taškais iš po krepšio (22:13).

Antrojo kėlinio pradžioje Nunnas pataikė dvitaškį (24:13), Guduričius atsakė tritaškiu (24:16). Po Wilbekino taškų ir Sestinos baudos metimų komandas skyrė 4 taškai (24:20). Sužaidus 3 min. Nunnas pataikė iš toli (27:20), o Sloukas realizavo dvi baudas (29:20). Sestina ir Hernangomezas apsikeitė tritaškiais (32:23). Likus žaisti kiek daugiau, nei 4 min. Ppagiannis įmetė tritaškį, o Grantas atsakė dvitaškiu su pražanga (34:26). Likus žaisti 3 min. Hayesas įsmeigė tritaškį (34:29). Lessortas sudrebino krepšį galingu dėjimu (36:29). Likus žaisti pusantros minutės Guduričius perėmęs kamuolį pelnė greitus taškus (36:31). Likus žaisti minutę Hayesas sumetė baudas (36:33), o likus žaisti 20 sek. įmetė dar vieną tritaškį (38:36).

Po pertraukos Grantas pelnė du taškus (40:36), Hayesas atsakė sudėtingu dvitaškiu (40:38). Sužaidus minutę Papapetrou įsmeigė tritaškį (43:38), Lessortas pridėjo du taškus (45:38). Calathesas tolimu metimu atsidarė (45:41), o vėliau graikas pelnė taškus įsiveržęs į baudos aikštelę (45:43). Sužaidus 4 min. Lessortas pataikė 1 baudą (48:45). Įpusėjus kėliniui Biberovičius buvo nubaustas nesportine pražanga (50:45). Likus žaisti 4 min. Sestina įmetė tritaškį (51:48), o po Dorsey dvitaškio komandas skyrė 1 taškas (51:50). Likus žaisti 2 min. Lessortas sumetė abi baudas (53:50). Kėlinio pabaigoje Kalaitzakis pataikė tritaškį (56:50).

Lemiamas kėlinys prasidėjo Lessorto perimtu kėliniu ir dėjimu iš viršaus greitoje atakoje (58:50). Sužaidus minutę Kalaitzakis realizavo dvi baudas ir sugrąžino PAO komandai dviženklę persvarą (60:50). Sužaidus 2 min. Sestina dvitaškiu pelnė pirmuosius "Fenerio" taškus ketvirtąjame kėlinyje (60:52). Papapetrou taškai iš po krepšio atstatė 10 taškų persvarą graikų ekipai (62:52). Įpusėjus kėliniui Nunnas perėmęs kamuolį pelnė du taškus su pražanga (65:52), Guduričius atsakė tritaškiu (65:55). Likus žaisti 4 min. Lessortas sudrebino krepšį dėjimu (67:55). Likus žaisti kiek mažiau, nei 3 min. Calathesas buvo nubaustas nesportine pražanga (69:55). Likus žaisti pusantros minutės Nunnas įsmeigė tritaškį ir uždarė rungtynes (73:57).

Atėnų "Panathinaikos": Mathias Lessortas 17, Kendrickas Nunnas 14, Jerianas Grantas 13, Ioannis Papapetrou 9, Marius Grigonis 6, Panagiotis Kalaitzakis 5, Kostas Sloukas 4, Juancho Hernangomezas 3, Konstantinos Mitoglou 2 taškai;

Stambulo "Fenerbahce": Nigelis Hayesas-Davisas 14, Marko Guduričius ir Nathanas Sestina 10, Sertačas Šanli 7, Nickas Calathesas 5, Tarikas Biberovičius 4, Georgios Papagiannis 3, Scottie Wilbekinas ir Tyleris Dorsey 2 taškai;

Šaro šeimyna palaiko "Fenerbahce" Berlyne (FOTO)

Šaras su "Feneriu" pajudėjo link UBER arenos (VIDEO)