Šarūnas Jasikevičius po 7 metų sugrįžta į "Yad Eliyahu" areną

2012-03-26
Šarūnas Jasikevičius šį antradienį po 7 metų pertraukos vėl išbėgs į "Yad Eliyahu" areną. Šioje aikštelėje lietuvis su Tel Avivo "Maccabi" ekipa 2004 m. iškovojo savo antrąjį Eurolygos čempionų titulą.

Paskutinį kartą  "Yad Eliyahu" arenoje Šaras žaidė 2005-ųjų metų Birželio 5 dieną Izraelio lygos finalo serijos trečiose rungtynėse. Tuomet "Maccabi" 112-75 sutriuškino to paties miesto "Hapoel" krepšininkus ir tapo šalies čempionais. Lietuvis paskutinėse rungtynėse pelnė 17 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Tačiau šįkart Š.Jasikevičius sugrįžta į Tel Avivą padėti Atėnų "Panathinaikos"  komandai patekti į Eurolygos finalo ketvertą. Po pirmųjų dviejų rungtynių Atėnuose ketvirtfinalio serijos rezultatas tapo lygus 1:1, o "Maccabi" krepšininkai dabar įgijo ir namų aikštės pranašumą.

Pirmose rungtynėse "Panathinaikos" prasiautė tarsi uraganas 93-73 ir neleido Davido Blatto auklėtiniams pagalvoti apie pergalę. Šarūnas Jasikevičius per 17 minučių pelnė 9 taškus (3/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 2 kartus suklydo, perėmė 1 kamuolį, gavo 1 bloką, kartą prasižengė ir surinko 10 naudingumo balų.

Antrose rungtynėse "Maccabi" neleido Eurolygos čempionams atitrūkti, o vėliau ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Vis dėlto graikai nepalūžo, atsitiesė ir išplėšė pratęsimą. Per papildomą laiką fortūna labiau lydėjo žydus, kurie ir laimėjo rungtynes 94-92. Šarūnas Jasikevičius per beveik 31 minutę pelnė 15 taškų (2/4 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, permėmė 2 kamuolius, kartą suklydo, prasižengė ir išprovokavo po 2 varžovo pražangas, bei surinko 17 naudingumo balų.

Šarūnas Jasikevičius atkrintamosiose varžybose vidutiniškai renka po 12 taškų, atlieka po 4,5 rezultatyvaus perdavimo, atkovoja 1,5 kamuolio, perima 1,5 kamuolio, suklysta 1,5 karto ir renka po 13,5 naudingumo balų per rungtynes. Dvitaškius meta 50 proc., tritaškius 66,7 proc., baudos metimus 100 procentų taiklumu.

Trečiosios ketvirtfinalio serijos rungtynės Izraelyje tarp Tel Avivo "Maccabi" ir Atėnų "Panathinaikos" įvyks šį antradienį 21:45 val.