[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Tau Ceramica |Ispanijos taurės finalas 2003| (VIDEO)

2012-03-09
2003-ųjų metų Ispanijos taurės finalas Valensijoje. Finale kaip ir praeitais metais susitiko Barselonos "FC Barcelona" su Šarūnu Jasikevičiumi ir Vitorijos "TAU Ceramica".

Katalonai į finalą pateko po dramatiško pusfinalio prieš Malagos "Unicaja", kuriame Barselonos krepšininkai tik vieno taško skirtumu 78-77 palaužė Andalūzus. Baskai į finalą pateko pusfinalyje parklupdžiusi šeimininkę Valensijos "Pamesa" komandą.

Finale kaip ir praeitais metais netrūko kovos ir intrigos. Išaiškinti taurės nugalėtoją prireikė net pratęsimo, tačiau po papildomų 5 minučių tapo aišku, kad 84-78 taurė grįžta į Barseloną. Šarūnui Jasikevičiui, tai buvo antrasis Ispanijos čempionų titulas, pirmąjį iškovojo 2001 metais.

Barselonos krepšininkai jau rungtynių pradžioje surengė spurtą ir po pirmojo kėlinio jau pirmavo 13 taškų skirtumu 23-10. Antrajame kėlinyje "TAU Ceramica" krepšininkai sumažino deficitą iki 4 taškų, tačiau katalonai sėkmingiau sužaidę kėlinio pabaigą susigrąžino dviženklį pranašumą (34-24). Trečiojo kėlinio pabaigoje iš Barselonos persvaros beliko vos vienas taškas, tačiau baigiantis kėliniui Š.Jasikevičiaus ekipa padidino pranašumą iki 5 taškų (53-48). Ketvirtajame kėlinyje vyko atkakli kova, o likus žaisti 30 sekundžių Baskai išlygino rezultatą (67-67). Likus žaisti 17 sekundžių Šarūnas Jasikevičius stojo mesti baudų metimus ir šaltakraujiškai juos realizavo (69-67). Per likusį laiką varžovai surengė tikslią ataką ir Luisas Scola išplėšė pratęsimą 69-69. Pratęsime dominavo Barselonos krepšininkai, o lietuvis per papildomas 5 minutes pelnė 8 taškus. Katalonai 84-78 laimėjo rungtynes ir susigrąžino Ispanijos taurę.

Šarūnas Jasikevičius per 31 minutę pelnė 17 taškų (1/2 dvitaškiai, 2/6 tritaškiai, 9/11 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 kamuolius ir išprovokavo 8 varžovo pražangas.