*Gegužės 3 d. ketvirtasis serijos mačas "Ulker Sports" arenoje.

"El Clasico" Madride baigėsi katalonų triumfu

2022-01-23
Ispanijos krepšinio grandų akistatoje vėl stipresni buvo Barselonos krepšininkai.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ACB lygos rungtynėse Madride 85:75 palaužė "Real" klubą ir įsirašė 12-ąją pergalę šalies pirmenybėse.

Katalonai jau antrą kartą šiame sezone laimėjo "El Clasico" dvikovą. Prieš tai "Barca" triumfavo Eurolygos mače "Palau Blaugrana" arenoje.

Įpusėjus pirmąjam kėliniui "Barca" įgijo 5 taškų persvarą (7:12), bet šeimininkai atsakė spurtu 12:3 ir persvėrė rezultatą (19:15). Pirmąjį kėlinį trim baudos metimais uždarė A.Hanga (24:18).

Antrąjame ketvirtyje K.Kuričius pelnė 8 taškus ir išvedė "Barcą" į priekį (28:30). Po pirmosios mačo pusės 40:42 pirmavo katalonai.

Po ilgosios pertraukos Barselonos krepšininkai spurtavo 0:7 (40:49). Likus žaisti pusantros minutės C.Higginsas dvitaškiu padidino "Barcos" persvarą iki dviženklio skaičiaus (51:61).

Sužaidus 3 minutes ketvirtąjame kėlinyje R.Šmitas įsmeigė tritaškį (56:68). Williamsas-Gossas pelnė 5 taškus iš eilės (63:68), o įpusėjus kėliniui R.Fernandezas tikslia bauda sumažino "Real" deficitą iki 2 taškų (66:68), vėliau ispanas buvo nubaustas nesportine pražanga (66:69). Likus žaisti pustrečios minutės Mirotičius realizavo dvi baudas (67:73), Deckas atsakė dviem greitais taškais (69:73). Likus žaisti minutę Kuričius baudomis padidino "Barcos" persvarą iki 7 taškų (69:76). Likus žaisti 55 sek. Yabusele pelnė du taškus (71:76), Laprovittola atsakė dviem baudomis (71:78). Likus žaisti 37 sek. Hanga pelnė du taškus (73:78), o likus žaisti 20 sek. Mirotičius įsūdė tritaškį (73:81). Rungtynes tolimu metimu uždarė Kuričius 85:75.

Kitą savaitę Barselonos komandos laukia dvejos namų rungtynės. Ketvirtadienį Eurolygos rungtynės prieš Vilerbano ASVEL, o sekmadienį Katalonijos derbis prieš Badalonos krepšininkus.

Madrido "Real": Edy Tavaresas 12, Sergio Llullas 11, Alberto Abalde, Jeffas Tayloras ir Vincentas Poirier 8, Nigelis Williamsas-Gossas ir Guerschonas Yabusele 7, Thomas Heurtelis ir Gabrielis Deckas 4, Rudy Fernandezas ir Adamas Hanga 3 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Sertačas Šanli ir Kyle'as Kuričius 17, Nikola Mirotičius 13, Nicolas Laprovittola 9, Brandonas Daviesas ir Cory Higginsas 8, Rokas Jokubaitis 6, Nickas Calathesas 4, Rolandas Šmitas 3 taškai;