Galingas Mirotičiaus sugrįžimas padėjo "Barcai" pasiekti dramatišką pergalę Berlyne

2022-12-01
Šarūnas Jasikevičius pagaliau sulaukė savo lyderio Nikola Mirotičiaus, o "Barca" pasiekė pergalę Eurolygoje.

Katalonai Berlyne 88:86 palaužė ALBA krepšininkus ir įsirašė 8-ąjį laimėjimą.

Po keturių mėnesių pertraukos achilo sausgyslės traumą išsigydęs N.Mirotičius pirmą kartą pasirodė aikštelėje. Krepšininkas mačą pradėjo startiniame penkete ir per beveik 22 minutes pelnė 19 taškų (2/3 dvitaškiai, 4/5 tritaškiai, 3/4 baudos), atkovojo 6 kmauolius, atliko 2 rez. perdavimus, perėmė 3 kamuolius, 1 sykį suklydo, blokavo varžovo metimą ir surinko 29 naudingumo balus.

Kitą savaitę Barselonos krepšininkai namuose priims ASVEL ekipą, o šį savaitgalį ACB lygoje laukia išvyka į Santjago de Kompostelą.

N.Mirotičius rungtynes pradėjo startiniame penkete ir jau mačo pradžioje pelnė pirmuosius taškus (2:4). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. Laprovittola pelnė 6 taškus iš eilės ir katalonų persvara tapo dviženklė (13:24).

Baigiant įpusėti antrajam kėliniui ALBA sumažino deficitą iki 3 taškų (29:32), po minutės Blattas tritaškiu išlygino rezultatą (34:34). Likus žaisti daugiau, nei minutę Koumadje dėjimu išvedė vokiečius į priekį (41:39).

Po ilgosios pertraukos katalonai spurtavo 2:18 ir susigrąžino dviežnklį pranašumą (48:63). Prieš lemiamą ketvirtį Šaro auklėtiniai pirmavo 57:71.

Baigiant įpusėti ketvirtajam kėliniui Lo tritaškiu sumažino ALBA atsilikimą iki 5 taškų (71:76). Katalonus į priekį truktelėjo Higginso 5 iš eilės pelnyti taškai (71:81). Likus žaisti pusantros minutės Thiemannas dėjimu paliko "Barcai" 4 taškų persvarą (79:83). Likus žaisti 50 sek. Smithas tolimu metimu sumažino šeimininkų deficitą iki minimumo (82:83), Higginsas atsakė dviem baudomis (82:85). Likus žaisti 18,6 sek. Smithas dar kartą sumažino atsilikimą iki 1 taško (84:85), o Mirotičius realizavo dvi baudas (84:87). Likus žaisti 5,4 sek. Satoransky prasižengė prieš Thiemanną metant iš trijų taškų zonos, tačiau šis įmetė tik dvi baudas (86:87), Mirotičius atsakė viena taiklia bauda, tačiau vokiečiai nesurengė paskutinės atakos ir pergalę iškovojo katalonai (86:88).

Berlyno ALBA: Tamiras Blattas 17, Jaleenas Smithas 15, Johannesas Thiemannas 12, Maodo Lo 9, Christas Koumadje ir Luke'as Sikma 8, Yovelis Zoosmanas 5, Louisas Olinde 4, Gabriele Pročida, Malte Delow'as, Yanni Wetzellis ir Benas Lammersas 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 19, Nicolas Laprovittola 16, Cory Higginsas 15, Tomašas Satoransky ir Mike'as Tobey 11, Nikola Kaliničius 7, Janas Vesely 6, Rokas Jokubaitis 2, Oscaras Da Silva 1 taškas;