Laprovittolos pastangų neužteko: katalonai pralaimėjo Valensijoje

2022-12-23
Barselonos krepšininkai Valensijoje patyrė pralaimėjimą.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai 83:84 po dramatiškos kovos turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Katalonų neišgelbėjo ir fantastiškas N.Laprovittolos žaidimas. Argentinietis pelnė 28 taškus (2/6 dvitaškiai, 6/11 tritaškiai, 6/7 baudos), atliko 7 rez. perdavimus, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 31 naudingumo balą.

"Barca" Eurolygoje yra iškovojusi 10 pergalių ir patyrusi 5 pralaimėjimus. Tokį pat pergalių ir pralaimėjimų balansą turi dar penkios komandos.

Artimiausias rungtynes "Barca" žais ateinantį trečiadienį namuose prieš Saragosos ekipą, o penktadienį Belgrade su "Crvena Zvezda" sužais paskutiniąsias šių metų rungtynes.

Katalonus rungtynių pradžioje į priekį vedė Vesely ir Laprovittola, kurių dėka įgijo 7 taškų persvarą (12:19), tačiau kėlinio pabaigoje šeimininkai išlygino rezultatą (20:20).

Antrojo kėlinio pradžioje jau Valensijos ekipa buvo priekyje (26:21). Po pirmosios mačo dalies "Barca" turėjo 3 taškų deficitą (41:38).

Po ilgosios pertraukos Šaro auklėtiniai spurtavo 2:10 (43:48), tačiau netrukus Valensija pelnė 5 taškus be atsako ir po Dubljevičiaus tritaškio rezultatas tapo lygus (48:48). Prieš lemiamą ketvirtį "Barca" turėjo 3 taškų deficitą (62:59).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai įgijo 9 taškų persvarą (71:62), o likus žaisti 3 min. "Barcos" deficitas tapo dviženklis (76:69). Likus žaisti 1:56 min. Laprovittola tolimu metimu sumažino atsilikimą iki 4 taškų (79:75). Likus žaisti 15,9 sek. Mirotičius įsmeigė tritaškį ir deficitas ištirpo iki minimumo (81:80). Valensija atsakė Joneso baudų metimais (83:80), kitoje aikštės pusėje Laprovittola prametė tolimą metimą, o Jonesas įmetė 1 baudą (84:80). Rungtynes tritaškiu uždarė Kaliničius, tačiau pergalę šventė Valensija 84:83.

Valensijos "Valencia Basket": Jasielis Rivero 16, Bojanas Dubljevičius 14, Jaredas Harperis 11, Klemenas Prepeličius, Jamesas Webbas ir Chrisas Jonesas 9, Jonahas Radebaughas 6, Jaime'as Pradilla 5, Xabi Lopezas-Arostegui 3, Victoras Claveras 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 28, Janas Vesely 14, Nikola Mirotičius 11, Kyle'as Kuričius 10, Tomašas Satoransky 6, Nikola Kaliničius ir Mike'as Tobey 4, Oscaras Da Silva 3, Cory Higginsas 2, Rokas Jokubaitis 1 taškas;