Kalėdų stebuklas įvyko Vilniaus "Lietuvos rytas" pateko į eurolygos Top16 etapą

2010-12-23
Vilniaus "Lietuvos rytas" sukūrė stebūklą laimėjo išvykoje prieš Zagrebo "Ciboną" 94-77, o Stambulo "Fenerbahce Ulker" palaužė Šolė "Basket" ekipą 93-61. Tai lėmė jog vilniečiai grupėje užėmė ketvirtąją vietą ir išsikovojo teisę žaisti eurolygos Top16 etape.

Rungtynės prasidėjo "Cibonos" komandos dvitaškiu, sužaidus tris minutes šeimininkai buvo priekyje penkiais taškais 9-4, bet įpusėjus kėliniui "Lietuvos rytas" po Milko Bjelicos dvitaškio išlygino rezultatą 9-9. Iki pat kėlinio pabaigos vyko atkakli kova ir rezultatas ne kartą būdavo lyginamas, tačiau kėlinį vieno taško skirtumu laimėjo svečiai 21-20.

Antrojo kėlinio pradžioje Vilniaus "Lietuvos rytas" išsiveržė į priekį rekordiniu šešių taškų skirtumu 20-26. Viso kėlinio metu vilniečiai turėjo nedidelį pranašumą kuris svyruodavo iki septynių taškų. Antrasis kėlinys baigėsi "Lietuvos rytui" turint septynių taškų persvarą 44-37.

Trečiojo kėlinio pradžioje po Brado Newley dvitaškio svečių persvara šoktelėjo iki devynių taškų 37-46, tačiau įpusėjus kėliniui "Cibona" komanda sugebėjo panaikinti išaugusi deficitą iki trijų taškų 51-54. Likus iki kėlinio pabaigos trims minutėms kroatai sumažino skirtumą iki dviejų taškų 59-61. Trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 64-67.

Ketvirtajame kėlinyje "Lietuvos rytas" parodė tikrąjį savo veidą ir be gailesčio siuntė vieną metimą po kito į varžovų krepšį. Sužaidus keturias minutes komandas pirmą kartą skyrė dviženklis pranašumas 66-77. Likus žaisti dvi minutes vilniečių pranašumas buvo 14 taškų. Rungtynės baigėsi rezultatu 94-77.

Šarūnas Jasikevičius per 21 minutę pelnė 13 (3/3 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 1/1 bauda) taškų, atliko du rezultatyvius perdavimus, tačiau net 5 kartus suklydo.