"KK Kaunas" žengė į kitą BBL iššūkio taurės turnyro etapą

2010-12-22
Kauno "KK Kaunas" su Vyteniu Jasikevičiumi žengė į kitą iššūkio taurės varžybų etapą. Vakar savo aikštėje kauniečiai po pratęsimo rezultatu 95-93 įveikė Vilniaus "Sakalus". Ši pergalė leido Kauno ekipai grupėje užiimti antrąją vietą ir žengti į kitą turnyro etapą.

Rungtynės sėkmingiau prasidėjo Vilniaus "Sakalų" komandai, kurie įpusėjus pirmajam kėliniui turėjo devynių taškų persvarą 4-13. Po dar dviejų minučių svečių persvara šoktelėjo iki 14 taškų 2-20. Kėliniui artėjant į pabaigą "KK Kauno" krepšininkai sumažino skirtumą iki dešimties taškų 14-24.

Antrajame kėlinyje kauniečiai žingsnis po žingsnio artėjo prie atitrūkusių vilniečių. Įpusėjus kėliniui, šeimininkai savo atsilikimą sumažino iki septynių taškų 22-29. Ketvirtąją rungtynių minutę komandas skyrė jau tik vienas taškas 28-29, o po Giedriaus Kurtinaičio tritaškio "KK Kaunas" jau buvo priekyje 31-29. Vis dėlto kėlinys baigėsi taikiu rezultatu 35-35.

Trečiojo kėlinio pradžioje geriau sekėsi šeimininkams, kuriems pavykdavo išsaugoti nedidelę persvarą, o po Vytenio Jasikevičiaus dvitaškio komandas skyrė rekordinis pranašumas šeši taškai 43-37. Baigiantis kėliniui "Sakalai" vėl perėmė iniciatyvą, bėgant paskutiniai minutei Vytenis Jasikevičius išlygino rungtynių rezultatą 50-50, tačiau apsiginti nuo paskutinės varžovų atakos nepavyko, kėlinys baigėsi rezultatu 50-53.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje vilniečiai pavojingai atitrūko septynių taškų skirtumu 50-57. Tačiau vos tik įpusėjo kėlinys Šarūnas Vasiliauskas dviem baudos metimais išlygino rezultatą 59-59. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti vieną minutę svečiai buvo priekyje keturiais taškais. Likus 20 sekundžių Povilas Čukinas stojo mesti dviejų baudų antroji skriejo pro šalį (rezultatui esant 70-72), tačiau pats P.Čukinas atkovojo kamuolį, o Vytenis Jasikevičius išplėšė pratęsimą 72-72.

Pratęsimo metu ir toliau vyko atkakli kova, tačiau atrodo, kad šeimininkai buvo psichologiškai stipresni ir sugebėjo palaužti savo varžovus rezultatu 95-93. Ši pergalė atvėrė duris "KK Kaunui" į sekantį BBL iššūkio taurės etapą.

Vytenis Jasikevičius per 27 minutes pelnė 17 (7/10 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 3/3 baudos) taškų, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus suklydo.