"Barca" pergale Manresoje baigė Ispanijos lygos reguliarųjį sezoną

2022-05-14
Barselonos krepšininkai prieš Eurolygos finalo ketverto kovas iškovojo pergalę paskutinėse Ispanijos lygos reguliariojo sezono rungtynėse.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Manresoje 94:80 nugalėjo BAXI ekipą ir su 27 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais tapo reguliariojo sezono nugalėtojais.

Kitą savaitę "Barcos" laukia Eurolygos finalo ketvertas Belgrade. Ketvirtadienį pusfinalyje katalonai susitinka su Madrido "Real" krepšininkais.

Rungtynių pradžioje "Barca" spurtavo 2:9, įpusėjus kėliniui Moneke pelnė du taškus su pražanga ir išvedė Manresos komandą į priekį (10:9). Likus žaisti 3 min. Jokubaitis baudų metimu išlygino rezultatą (13:13), o Laprovittola baudomis persvėrė rezultatą (13:15). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė šeimininkai, kurie susikrovė 6 taškų pranašumą 21:15.

Sužaidus 4 min. Šmitas tritaškiu sumažino atsilikimą iki 4 taškų (26:22), tačiau BAXI atsakė sėkminga atkarpa 7:1 ir įgijo dviženklę persvarą (33:23). Prieš antrąją mačo pusę Manresa išsaugojo 7 taškų pranašumą (40:33).

Galingai trečiąjį kėlinį pradėję Šaro auklėtiniai spurtavo 0:8 ir išsiveržė į priekį (40:41). Įpusėjus kėliniui po Badio dėjimo Manresa pirmavo 4 taškais (50:46). Likus žaisti daugiau, nei 2 min. Laprovittola sumetė tris baudas ir priekyje vėl buvo Ispanijos čempionai (54:56). Kėlinio pabaigoje Jokubaitis patraukė "Barcą" į priekį, kuri prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 56:63.

Šanli dėjimu ir tolimu metimu pirmą kartą "Barcai" sukrovė dviženklę persvarą (58:70). Baigiant įpusėti kėliniui Calathesas dvitaškiu padidino pranašumą iki 20 taškų (60:80). Per likus5 laiką "Barca" išsaugojo persvarą ir pasiekė pergalę rezultatu 94:80.

Manresos BAXI: Chima Moneke 14, Brancou Badio ir Juampi Vauletas 11, Yankuba Sima 10, Elias Valtonenas 7, Marcis Steinbergs 6, Dani Perezas ir Ismaelis Bako 5, Toni Naspleras ir Rafa Martinezas 4, Luke'as Maye 3 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 20, Dante Exumas 13, Nikola Mirotičius 12, Rokas Jokubaitis 11, Rolandas Šmitas ir Nickas Calathesas 8, Sertačas Šanli ir Nigelis Hayesas-Davisas 7, Brandonas Daviesas 6, Sergi Martinezas 2 taškai;