Higginso sulaukusi "Barca" panaikino milžinišką deficitą ir užsitikrino pirmąją vietą ACB lygoje

2022-05-07
Šarūno Jasikevičiaus treniruojama "FC Barcelona" komanda tapo Ispanijos lygos reguliariojo sezono nugalėtojais.

Šalies čempionai šeštadienį išvykoje 74:72 palaužė Lugo "Rio Breogan" ekipą ir įsirašė 25-ąją pergalę.

"Barcai" šiose rungtynėse jau padėjo po traumos grįžęs Cory Higginsas, kurio dvitaškis rungtynių pabaigoje persvėrė rezultatą.

Katalonai pirmąją vietą užsitikrino likus sužaisti dar dvejoms rungtynėms. ACB lygos reguliarųjį sezoną Šaro auklėtiniai užbaigs kitą savaitę. Antradienį namuose priims Bilbao krepšininkus, o prieš išvyką į Belgradą sužais mačą Manresoje.

Pirmuosius penkis "Barcos" taškus pelnė Laprovittola (5:5), įpusėjus kėliniui Daviesas dar kartą išlygino rezultatą (11:11). Kėlinio pabaigoje Lugo ekipa surengė spurtą 12:3 ir susikrovė dviženklę persvarą (26:15).

Antrojo kėlinio pradžioje Mahalbasičius tolimu metimu padidino "Rio Breogan" persvarą iki 14 taškų (29:15), katalonai atsakė dviem Abrineso tritaškiais (29:21). Sužaidus 2 min. Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga, o tuo pasinaudoję šeimininkai susigrąžino dviženklę persvarą (34:24). Kėlinio pabaigoje Jankovičius pelnė 6 taškus iš eilės ir Lugo pranašumas išaugo iki 19 taškų (45:26). Po Cruzo taškų komandas skyrė 22 taškai (48:26). Keturi Kuričiaus taškai iš eilės sumažino katalonų deficitą iki 18 taškų (48:30).

Po ilgosios pertraukos Abrinesas įsmeigė tritaškį (48:33), o vėliau pridėjo dvitaškį (48:35). Įpusėjus kėliniui Quintela baudų metimais sugrąžino Lugo ekipai 15 taškų persvarą (57:42). Po trijų kėlinių "Barca" turėjo 14 taškų deficitą (66:52).

Sužaidus kiek daugiau, nei minutę ketvirtajame kėlinyje Calathesas tritaškiu sumažino atsilikimą iki 10 taškų (67:57). Po Jokubaičio tolimo metimo deficitas sumažėjo iki 7 taškų (69:62), netrukus lietuvis įsmeigė dar vieną tritaškį ir komandas jau skyrė tik 3 taškai (69:66). Likus žaisti pusketvirtos minutės Hayesas buvo nubaustas nesportine pražanga (72:68). Daviesas baudų metimais sumažino atsilikimą iki 2 taškų (72:70). Likus žaisti 1:16 min. Hayesas bauda sumažino deficitą iki minimumo (72:71). Paskutinę kėlinio minutę Higginsas dvitaškiu išvedė "Barcą" į priekį (72:73). Likus žaisti 2 sek. Laprovittola įmetė 1 baudą (72:74).

Lugo "Rio Breogan": Rašidas Mahalbasičius ir Erikas Quintela 11, Tyleris Kalinoski ir Ivanas Cruzas 9, Agustinas Ubalis ir Erikas Quintela 8, Nikola Jankovičius 7, Marko Lukovičius 5, Jordanas Sakho 4 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Alexas Abrinesas 12, Brandonas Daviesas 11, Nicolas Laprovittola, Cory Higginsas ir Rokas Jokubaitis 8, Nickas Calathesas 7, Sertačas Šanli ir Kyle'as Kuričius 6, Nigelis Hayesas-Davisas 5, Rolandas Šmitas 3 taškai;