Dramatiškame "El Clasico" pusfinalyje dužo "Barcos" Eurolygos svajonė

2022-05-20
Šarūno Jasikevičiaus ir Barselono komandos Eurolygos svajonę sužlugdė Madrido "Real" klubas.

Katalonai pusfinalyje po dramatiškos kovos 83:86 turėjo pripažinti amžinojo varžovo pranašumą, kurį šiame sezone buvo įveikę penkis sykius iš eilės.

Antrajame kėlinyje Šaro auklėtiniai turėjo dviženklę persvarą, tačiau "Real" ekipa trečiąjį kėlinį laimėjo 26:11 ir sugrįžo į rungtynes.

Šeštadienį kovoje dėl trečios vietos "Barca" susitiks su Pirėjo "Olympiacos" krepšininkais.

Pirmiuosius taškus pelnė Laprovittola (2:0), Yabusele atsakė tritaškiu (2:3), vėliau prancūzas dar kartą pataikė iš toli (2:6). Sužaidus 2 min. Yabusele baigė ataką dėjimu (2:8). Įpusėjus kėliniui Yabusele pelnė savo 10-ąjį tašką (8:14). Likus žaisti 4 min. Daviesas antrą kartą pataikė iš vidutinio nuotolio (10:14). Abrinesas sumažino deficitą iki 2 taškų (12:14), o po Mirotičiaus tritaškio priekyje buvo "Barca" (15:14). Paskutinę kėlinio minutę Tavaresas baigė ataką "alley-oop" dėjimu (19:18), o Llullas baudos metimu išlygino rezultatą (19:19).

Deckas dvitaškiu su pražanga pradėjo antrąjį ketvirtį (19:22), vėliau tritaškį pridėjo Fernandezas (20:25) ir privertė Šarą paprašyti minutės pertraukėlės. Po pasitarimo grįžę katalonai atsakė Abrineso tritaškiu (23:25). Sužaidus beveik 4 min. Jokubaitis realizavo dvi baudas (25:27). Daviesas galingu dėjimu išlygino rezulatą (27:27), o Laprovittola persvėrė (29:27). Įpusėjus kėliniui Tavaresas ir Daviesas apsikeitė tiksliomis atakomis (31:29). Mirotičiaus 5 taškai iš eilės padidino katalonų persvarą iki 3 taškų (36:33). Likus žaisti 2 min. Laprovittola įsmeigė tritaškį (39:33). Po Mirotičiaus greitos atakos ir Laprovittolos baudų metimų "Barca" įgijo dviženklę persvarą (43:33). Po pirmos mačo pusės 45:34 pirmavo katalonai.

Po ilgosios pertraukos Šanli pelnė pirmuosius taškus (47:34), Abalde atsakė taip pat dviem taškais (47:36). Tavareso du taškai ir Abaldes tritaški sumažino katalonų persvarą iki 6 taškų (47:41). Mirotičius tritaškiu atsatė dviženklę persvarą (54:43). Likus žaisti 4 min. Causeuras pelnė du taškus su pražanga (54:48), o po Tavareso taškų "Real" atsilikimas ištirpo iki 4 taškų (54:50). Daviesas pataikė iš vidutinio nuotolio (56:50), o Yabusele atsakė tritaškiu (56:53). Po Causeuro baudos metimų komandas skyrė tik 1 taškas (56:55). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Llulas tritaškiu išvedė "Real" į priekį (56:58). Kėlinio pabaigoje Causeuras perėmė kamuolį ir pelnė du greitus taškus (56:60).

Llullas baudomis atidarė lemiamą kėlinį (56:62), dviem baudomis atsakė ir Mirotičius (58:62). Poirier sudrebino krepšį dėjimu (58:64), o Daviesas atsakė 1 bauda (59:64). Sužaidus 3 minutes Llullas realizavo dvi baudas (59:66), o Daviesas pasižymėjo iš po krepšio (61:66). Mirotičius tritaškiu sumažino deficitą iki 4 taškų (64:68), Poirier atsakė dėjimu (64:70). Įpusėjus kėliniui Mirotičius sumetė dvi baudas (66:70), bet Yabusele atsakė tritaškiu (66:73). Po Laprovittolos tritaškio katalonai sumažino deficitą iki 3 taškų (70:73), tačiau Poirier vėl drebino krepšį dėjimu (70:73). Likus žaisti 3 min. Laprovittola dar kartą pataikė iš toli (73:75), o Mirotičius po netaiklių Davieso baudos metimų atsikovojo kamuolį ir išlygino rezultatą (75:75). Causeruras tritaškiu vėl išvedė "Real" į priekį (75:78), o vėliau prancūzas perėmė kamuolį ir pelnė du lengvus taškus (75:80). Calathesas atsakė dviem taškais (77:80), o Daviesas likus žaisti 1:18min. sumažino atsilikimą iki minimumo (79:80). Likus žaisti 21,2 sek. Llulas pelnė du taškus (79:82) ir Šaras paprašė minutės pertraukėlės. Likus žaisti 16,2 sek. Abrinesas užmindamas tritaškio liniją pataikė dvitaškį (81:82). Likus žaisti 15 sek. Hanga realizavo dvi baudas (81:84). Likus žaisti 6 sek. Exumas pelnė du taškus, o likus žaisti 5,3 sek. Llullas įmetė 1 baudą, tačiau kamuolį atsikovojo "Real" ir likus žaisti 2,8 sek. Yabusele įmetė 1 baudą (83:86), o Mirotičiaus desperatiškas metimas iš vidurio aikštės buvo netaiklus.

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 26, Nicolas Laprovittola 17, Brandonas Daviesas 15, Dante Exumas ir Alexas Abrinesas 7, Rokas Jokubaitis ir Nickas Calathesas 4, Sertačas Šanli 2, Rolandas Šmitas 1 taškas;

Madrido "Real": Fabienas Causeuras ir Guerschonas Yabusele 18, Sergio Llullas 15, Walteris Tavaresas 8, Alberto Abalde ir Gabrielis Deckas 7, Vincentas Poirier 6, Adamas Hanga 4, Rudy Fernandezas 3 taškai;