Higginso dvitaškis Las Palme išvedė "Barcą" į pusfinalį

2022-05-30
Šarūnas Jasikevičius su "Barca" tiesiausiu keliu žengė į Ispanijos pirmenybių pusfinalį.

Katalonai atsakomosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 88:86 išvykoje po C.Higginso dvitaškio palaužė Las Palmo "Gran Canaria" krepšininkus ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2-0.

Pusfinalyje Barselonos krepšininkų laukia Badalonos "Joventut" ir Tenerifės "Lenovo" poros nugalėtoja. Šioje serijoje rezultatas lygus 1-1. Pusfinalyje bus žaidžiama iki trijų pergalių.

Nors pirmuosius keturis rungtynių taškus pelnė katalonai, tačiau sužaidus 3 minutes jau priekyje buvo Las Palmo krepšininkai (5:4). K.Diopas toliau dėjimais drebino "Barcos" krepšį (12:8). Po pirmojo kėlinio šeimininkai išsaugojo pranašumą (18:15).

Antrojo kėlinio pradžioje Balcerowskis pelnė du taškus su pražanga (20:15). Sužaidus minutę Jokubaitis tolimu metimu išlygino rezultatą (20:20), o vėliau Martinezas persvėrė rezultatą (20:22). Sužaidus 4 min. "Gran Canaria" ekipa vėl buvo priekyje (29:28), vėliau Ennisas pelnė 8 iš eilės šeimininkų taškus (39:34). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Laprovittola įsmeigė tritaškį (42:39). Po dviejų kėlinių vis dar priekyje buvo Las Palmo ekipa 46:41.

Po ilgosios pertraukos Slaughteris dvitaškiu ir Šurna dėjimu greitoje atakoje padidino "Gran Canaria" persvarą iki 9 taškų (50:41). Sužaidus beveik 3 min. katalonų deficitas tapo dviženklis (54:44), tačiau tuomet Šaro auklėtiniai spurtavo 0:9 ir atsilikimas ištirpo iki minimumo (54:53). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. Laprovittola tritaškiu išlygino rezultatą (60:60), o Mirotičius tolimu šūviu išvedė katalonus į priekį (60:63). Kėlinio pabaigoje Ennisas trimis baudų metimais išlygino rezultatą (63:63), o vėliau tritaškiu paskutinė sekundę uždarė kėlinį (66:63).

Salvo tolimu metimu pradėjo lemiamą ketvirtį (69:63), Jokubaitis atsakė dviem taškais (69:65). Ennisas pataikė tritaškį iš devynių metrų (72:65). Po Stevičiaus taškų "Gran Canaria" persvara vėl tapo dviženklė (76:66). Įpusėjus kėliniui Daviesas metimu iš vidutinio nuotolio sumažino "Barcos" deficitą iki 4 taškų (76:72). Likus žaisti 4 min. Laprovittola pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą (78:78). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. Šurna taiklia bauda sugrąžino persvarą šeimininkams (81:80), tačiau Mirotičius atsakė dviem taškais (81:82). Likus žaisti 20 sek. Laprovittola realizavo dvi baudas (81:84). Likus žaisti 18,7 sek. Ennisas įmetė abi baudas (83:84). Likus žaisti 11,6 sek. Mirotičius sumetė baudas (83:86), tačiau Ennisas likus žaisti 4,9 sek. pataikė tritaškį nuo lentos ir išlygino rezultatą (86:86). Katalonai per likusį laiką surengė tikslią ataką ir Higginsas aidint sirenai išplėšė pergalę 86:88.

Las Palmo "Gran Canaria": Dylanas Ennisas 26, Khalifa Diopas 15, Artiomas Pustovijus 8, Johnas Šurna ir Kenny Chery 7, Nico Brussino 5, Olekas Balcerowskis, AJ. Slaughteris ir Oliveris Stevičius 4, Andrew Albicy ir Miquelis Salvo 3 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 21, Nicolas Laprovittola 17, Cory Higginsas 12, Brandonas Daviesas 10, Rokas Jokubaitis 7, Rolandas Šmitas 6, Nickas Calathesas 5, Dante Exumas ir Pierre'as Oriola 4, Sergi Martinezas 2 taškai;