Š.Jasikevičius antrus metus paeiliui nuvedė "Barcą" į Eurolygos finalo ketvertą

2022-05-03
Šarūnas Jasikevičius kartu su "Barca" antrus metus iš eilės iškopė į Eurolygos finalo ketvertą.

Lietuvio vadovaujami katalonai lemiamose penktose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 81:72 savo aikštėje įveikė "FC Bayern" komandą ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3-2.

Eurolygos finalo ketvertas šiais metais gegužės 19-21 dienomis vyks Belgrade. Pusfinalyje Barselonos krepšininkų lauks "El Clasico" prieš Madrido "Real" klubą.

Šarui, tai bus jau devintosios finalo ketverto varžybos karjeroje. Šešis kartus jis dalyvavo kaip krepšininkas (2003, 2004, 2005, 2009, 2012, 2013 metais) ir du sykius kaip treneris. 2018-aisiais metais nuvedė "Žalgirį" iki trečiosios vietos, o praėjusiais metais su "Barca" pralaimėjo tik finale.

Rungtynes dvitaškiais pradėjo Daviesas ir Weileris-Babbas (2:2), vėliau tritaškį įleido Laprovittola (5:2). Baigiant įpusėti kėliniui Jaramazas pelnė 5 taškus iš eilės ir išlygino rezultatą (9:9). Hunteris pataisęs netaiklų Jaramazo metimą išvedė vokiečius į priekį (9:11), vėliau Hunteris baigė dvi atakas dėjimais (9:15). Likus žaisti 2 min. Jokubaitis pataikė tritaškį (14:17), po minutės Mirotičius sumažino deficitą iki minimumo (16:17). Po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 19:18.

Sužaidus minutę antrajame kėlinyje Mirotičius tritaškiu išlygino rezultatą (21:21), sužaidus 3 min. Laprovittola tolimu šūviu išvedė "Barcą" į priekį (24:23). Vokiečiai surengė dvi greitas atakas (24:27), tačiau Abrinesas atsakė tritaškiu (27:27). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Weileris-Babbas įsmeigė tolimą metimą (31:34), vėliau tritaškį pridėjo Jaramazas (31:37).

Trečiojo kėlinio pradžioje Calathesas pataikė tritaškį (34:37), o Mirotičius dviem dvitaškiais išvedė "Barcą" į priekį (38:37). Sužaidus daugiau, nei 3 min. Jaramazas pataikė sudėtingą tritaškį (41:42). Įpusėjus kėliniui Obstas tolimu metimu išlygino rezultatą (45:45), Laprovittola atsakė tritaškiu su pražanga (49:45). Po 4 iš eilės Laprovittolos taškų katalonų persvara išaugo iki 8 taškų (53:45). Thomasas ir Laprovittola apsikeitė tolimais metimais (56:48). Likus žaisti minutę Daviesas baudomis pirmą kartą "Barcai" sukrovė dviženklę persvarą (58:48). Po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 60:52.

Sužaidus dvi minutes Mirotičius įsmeigė tritaškį (63:52), Hunteris atsakė dviem taškais su bauda, o Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga (63:55). Calathesas įmetė antrąjį tritaškį (66:55), o Laprovittola pridėjo du taškus iš po krepšio (68:55). Vokiečiai atsakė dviem Hunterio tritaškiais (72:65). Likus žaisti minutę Thomasas įmetė 1 baudą (78:68), o Laprovittola atsakė tritaškiu (81:68). Barselonos krepšininkai laimėjo rungtynes 81:72 ir pateko į finalo ketvertą.

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 26, Nikola Mirotičius 20, Nickas Calathesas 10, Brandonas Daviesas ir Alexas Abrinesas 8, Rokas Jokubaitis 5, Dante Exumas ir Rolandas Šmitas 2 taškai;

Miuncheno "FC Bayern": Othello Hunteris 18, Ognjenas Jaramazas 17, Nickas Weileris-Babbas 10, Žanas Markas Šiško 8, DeShaunas Thomasas ir Vladimiras Lučičius 6, Andreasas Obstas 5, Augustine'as Rubitas 2 taškai;