Antrą kartą "Žalgirį" įveikę katalonai atsidūrė per žingsnį nuo finalo ketverto

2023-04-28
Antrą kartą žalgiriečius įveikęs Šarūnas Jasikevičius atsidūrė per žingsnį nuo Eurolygos finalo ketverto.

Barselonos krepšininkai antrose serijos rungtynėse "Palau Blaugrana" arenoje 89:81 įveikė Kauno "Žalgirio" ekipą ir ketvirtfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0.

Šaras jau ateinantį trečiadienį gimtajame Kaune gali užbaigti šią seriją. Prieš išvyką į Lietuvą katalonai sekmadienį sužais ACB lygos mačą Sevilijoje.

Rungtynės prasidėjo Brazdeikio taškais (0:2), Mirotičius tritaškiu atidarė "Barcos" taškų sąskaitą (3:2). Sužaidus daugiau, nei 3 min. Vesely dėjimu išlygino rezultatą (7:7). Įpusėjus kėliniui Abrinesas tritaškiu išvedė katalonus į priekį (14:12). Likus žaisti 2 min. Ulanovas baudų metimais padidino kauniečių persvarą iki 5 taškų (14:19). Paskutinę kėlinio minutę Jokubaitis reidu į baudos aikštelę pelnė du taškus su pražanga (18:19).

Antrojo kėlinio pradžioje Šanli taškais iš po krepšio persvėrė rezultatą (22:21). Kauniečiai atsakė 4 taškais be atsako (22:25), bet Kaliničius tolimu metimu išlygino rezultatą (25:25). Vėliau serbas tritaškiu persvėrė rezultatą (36:33). Kėlinio pabaigoje Dimša sugrąžino pranašumą "Žalgiriui" (43:44). Vesely prieš ilgąją pertrauką leido "Barcai" įgyti minimalią persvarą (45:44).

Po ilgosios pertraukos Mirotičius įsmeigė tritaškį (48:44), o Tayloras atsakė dviem taškais su pražanga (48:47). Įpusėjus kėliniui Mirotičius dvitaškiu padidino katalonų persvarą iki 6 taškų (55:49). Likus žaisti 4 min. Lekavičius tritaškiu sumažino žalgiriečių atsilikimą iki minimumo (55:54). Po dviejų minučių Brazdeikis tolimu metimu išvedė kauniečius į priekį (60:61). Trečiąjį ketvirtį tritaškiu uždarė Laprovittola (68:66).

Lemiamą ketvirtį 4 taškais be atsako pradėjo katalonai (72:66). Sužaidus daugiua, nei 3 min. Šaras buvo nubaustas technine pražanga (74:70). Po Šmito tritaškio "Žalgiris" sumažino deficitą iki minimumo (74:73). Katalonus į priekį truktelėjo Mirotičius ir Satoransky (78:73). Likus žaisti mažiau, nei 3 min. Jokubaitis tritaškiu padidino persvarą iki 7 taškų (85:78). Likus žaisti 1:15 min. Brazdeikis pataikė iš toli (85:81). Likus žaisti 33 sek. Jokubaitis baudų metimais įtvirtino "Barcos" pergalę (89:81).

Barselonos "FC Barcelona": Janas Vesely 26, Nikola Mirotičius 22, Rokas Jokubaitis 9, Nikola Kaliničius 8, Tomašas Satoransky ir Kyle'as Kuričius 6, Nicolas Laprovittola ir Alexas Abrinesas 5, Sertačas Šanli 2 taškai;

Kauno "Žalgiris": Ignas Brazdeikis 20, Edgaras Ulanovas 13, Laurynas Birutis 10, Rolands Šmits 8, Isaiah Tayloras ir Arnas Butkevičius 7, Lukas Lekavičius 5, Tomas Dimša 4, Kevarriusas Hayesas 3, Dovydas Giedraitis ir Achille Polonara 2 taškai;