"Barca" dramatiškai krito Bilbao mieste

2023-04-09
Barselonos krepšininkai šią savaitę liko be pergalių. Po pralaimėjimo Eurolygoje katalonai patyrė nesėkmę ir Ispanijos pirmenybėse.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai ACB lygos rungtynėse Bilbao mieste po dramatiškos kovos 80:82 nusileido šeimininkams.

Kitą savaitę Barselonos krepšininkai namuose prieš Valensijos klubą uždarys Eurolygos reguliarųjį sezoną. Tuo tarpu vietiniame fronte laukia "El Clasico" mūšis Katalonijoje.

Katalonai rungtynes pradėjo spurtu 0:5, tačiau tuomet Sulejmanovičiaus individualus pasirodymas (11 taškų) leido Bilabo ekipai persverti rezultatą (12:9). Barselonos ekipa tritaškių dėka susigrąžino pranašumą (18:20).

Antrajame kėlinyje po Jokubaičio dvitaškio "Barca" įgijo 6 taškų persvarą (20:26), tačiau šeimininkai atsakė 5 taškais be atsako (25:26). Likus žaisti kiek mažiau, nei 4 min. Ubalis dviem taškais su pražanga išvedė Bilbao į priekį (30:29). Ketvirtčio pabaigoje Šaro auklėtiniai persvėrė rezultatą (31:37).

Po ilgosios pertraukos Smitho traukia Bilbao sumažino atsilikimą iki minimumo (42:43), po Kyserio taškų šeimininkai jau buvo priekyje (44:43). Įpusėjus kėliniui Laprovittola tolimu metimu išlygino rezultatą (46:46). Prieš lemiamą ketvirtį katalonai turėjo 5 taškų persvarą (52:57).

Sužaidus pustrečios minutės šeimininkai priartėjo iki 2 taškų (58:60), baigiant įpusėti kėliniui Smithas dvitaškiu išlygino rezultatą (64:64). Mirotičius ir Abrinesas atsakė tritaškiais (64:70). Likus žaisti 3 min. Smithas tolimu metimu dar kartą sumažino atsilikimą iki minimumo (69:70). Likus žaisti pusantros minutės Vesely pataisė Jokubaičio netaiklų metimą (74:77). Likus žaisti 50 sek. Radičevičius paliko katalonams vėl tik 1 taško persvarą (76:77). "Barca" atsakė netaikliu Abrineso tritaškiu, o Radičevičius įsmeigė tritaškį likus žaisti 19 sek. ir išvedė Bilbao ekipą į priekį (79:77). Likus žaisti 15 sek. Laprovittola gavo bloką, o Anderssonas užsidirbo nesportinę pražangą. Laprovittola prametė baudos metimą, tačiau likus žaisti 6 sek. Abrinesas tritaškiu išvedė "Barcą" (79:80). Paskutinė Bilbao komandos ataka baigėsi Radičevičiaus tritaškiu išplėšusia pergalę 82:80.

Bilbao "Surne Bilbao Basket": Adamas Smithas 22, Emiras Sulejmanovičius 13, Nikola Radičevičius ir Michale'as Kyseris 11, Alexas Reyesas ir Xavi Rabaseda 8, Agustinas Ubalis 6, Denzelis Anderssonas 2, Georgios Tsalmpouris 1 taškas;

Barselonos "FC Barcelona": Alexas Abrinesas 17, Nikola Mirotičius 13, Nicolas Laprovittola 12, Oriolas Paulis ir Kyle'as Kuričius 9, Rokas Jokubaitis 7, Janas Vesely 5, Sertačas Šanli 4, Oscaras Da Silva ir Cory Higginsas 2 taškai;