Lietuviai kelią link Londono olimpiados pradėjo pergale

2012-07-04
Lietuvos vyrų rinktinė pirmose olimpinės atrankos rungtynėse Karakase 100-82 nugalėjo šeimininkę Venesuelą ir atsidūrė viena koja ketvirtfinalyje. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 11 taškų ir 7 rezultatyvius perdavimus. Trečiadienio naktį lietuviai žais paskutines grupės rungtynes prieš Nigerijos krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo Lino Kleizos dvitaškiu (2-0) ir Martyno Pociaus tritaškiu (5-0). Sužaidus 2 minutes L.Kleiza pridėjo dar du taškus (7-0). Pirmuosius taškus Venesuelai pelnė Hectoras Romero, tačiau lietuviai atsakė M.Kalniečio ir J.Mačiulio dvitaškiais (11-2). Baigiant įpusėti kėliniui L.Kleiza įsmeigė tritaškį, o įpusėjus kėliniui J.Mačiulis pridėjo dar du taškus (16-6). Likus žaisti 4 minutes aikštelėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius ir po įžaidėjo perdavimo tritaškį pataikė L.Kleiza (21-9), tačiau tuo pačiu atsakė ir Greivis Vasquezas (21-14). Likus žaisti pusantros minutės Jonas Valančiūnas realizavo abu baudos metimus (23-16). Paskutinę kėlinio minutę Š.Jasikevičius prasižengė, o Gregory Vargas sumetė baudos metimus (23-18). Kėliniui baigiantis Johnas Cox'as tritaškiu sumažino šeimininkų deficitą iki 2 taškų (23-21). Po pirmojo kėlinio Lietuva priekyje buvo 23-21.

Antrojo kėlinio pradžioje J.Cox'as tritaškiu pirmą kartą išvedė Venesuelos rinktinę į priekį (23-24), tačiau L.Kleiza baudų metimais ir tritaškiu atsatė persvarą lietuviams (28-24). Sužaidus daugiau nei 2 minutes G.Vasquezas išlygino rezultatą (28-28), tačiau Š.Jasikevičius dvitaškiu vėl išvedė lietuvius (30-28). Po L.Kleizos dvvitaškio po Šarūno perddavimo mūsų rinktinė turėjo 4 taškų persvarą (34-30). Įpusėjus kėliniui J.Valančiūnas pataikė 1 baudos metimą (35-32), o H.Romero atsakė abiem taikliais baudų metimais (35-34). Likus žaisti 4 minutes Šarūnas Jasikevičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (38-34). Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes M.Pocius pelnė du taškus su pražanga (40-34). Kėliniui baigiantis Šarūnas Jasikevičius pridėjo dar du taškus, o lietuvių persvara išaugo iki 13 taškų 49-36.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo Lino Kleizos dviem taškais (51-36), o šeimininkai atsakė Davido Cubillano tritaškiu ir G.Echenique dvitaškiu (51-41). Sužaidus 2 minutes J.Mačiulis pelnė du taškus (55-41), o po M.Kalniečio taškų lietuvių persvara išaugo iki 16 taškų (57-41). Įpusėjus kėliniui tritaškiais apsikeitė Oscaras Torresas ir Jonas Mačiulis, o vėliau dvitaškį pridėjo Šarūnas Jasikevičius (63-50). Likus žaisti 4 minutes J.Valančiūnas pridėjo du taškus iš po krepšio (65-53). Po G.Vasquezo tritaškio šeimininkų deficitas sumažėjo iki vienženklio skaičiaus (67-58). Likus žaisti 2 minutes M.Pocius įkrovė kamuolį iš viršaus (72-58), o G.Vasquezas atsakė tritaškiu (72-61). Likus žaisti minutę M.Kalnietis buvo taiklus atakuodamas iš toli (75-61). Kėliniui baigiantis Rimantas Kaukėnas įsmeigė tritaškį, o lietuviai po trijų kėlinių priekyje buvo 80-64.

Lemiamas kėlinys prasidėjo L.Kleizos dėjimu (82-64), o po M.Pociaus taiklių baudos metimų lietuvių persvara išaugo iki 20 taškų (84-64). Po to Venesuela surengė spurtą 8-0 ir sumažino deficitą iki 12 taškų (84-72). Mūsų šalies rinktinę į priekį truktelėjo Linas Kleiza pelnęs du taškus iš po krepšio (86-72). Įpusėjus kėliniui L.Kleiza pridėjo tritaškį po Š.Jasikevičiaus rezultatyvaus perdavimo (91-73). Likus žaisti pustrečios minutės Šarūnas Jasikevičius pelnė 2 taškus su varžovo pražanga (94-77). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes M.Kalnietis ir M.Pocius pridėjo po du taškus (98-78). Paskutinę kėlinio minutę Darius Songaila dviem baudų metimais pelnė 100-ąjį tašką (100-78). Lietuviai iškovojo pergalę prieš Venesuelą 100-82.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 22 minutes pelnė 11 taškų (5/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 7 rezultatyvius perddavimus, atkovojo 2 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, blokavo 1 varžovo metimą, kartą suklydo ir prasižengė 4 kartus.

Lietuva: Linas Kleiza 28, Mantas Kalnietis 13, Martynas Pocius 12, Šarūnas Jasikevičius ir Jonas Mačiulis 11, Darius Songaila 8, Paulius Jankūnas 6, Jonas Valančiūnas 5, Rimantas Kaukėnas ir Robertas Javtokas 3 taškai;

Venesuela: Greivis Vasquezas 24, Johnas Cox'as ir  Oscaras Torresas 14, Gregory Echenique 12, Davidas Cubillanas ir Windi Graterolas 5, Gregory Vargas ir Hectoras Romero 4 taškai;