[Londonas 2012] Olimpiados starte argentiniečių smūgis Lietuvai

2012-07-29
Lietuva pirmose Londono olimpiados rungtynėse patyrė nesėkmę. Lietuviai 79-102 turėjo pripažinti Argentinos rinktinės pranašumą. Mūsų šalies rinktinę pražudė tolimi argentiniečių tritaškiai po kurių lietuviai neatsitiesė. Šarūnas Jasikevičius pelnė 6 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. Rytoj mūsų šalies rinktinė kausis su Nigerijos komanda.

Rungtynės prasidėjo Emanuelio Ginobilio tritaškiu, o Jonas Mačiulis atsakė dvitaškiu (3-2). Sužaidus minutę Pablo Prigioni pataikė iš toli (2-6), dar po minutės Luisas Scola pelnė du taškus. Lietuviai į tai atsakė Manto Kalniečio ir Lino Kleizos dvitaškiais (6-8). Sužaidus 3 minutes E.Ginobilis sumetė abu baudos metimus (6-10), o L.Scola pridėjo dar du taškus (6-12). Po Jono Valančiūno dėjimo lietuvių deficitas ištirpo iki 4 taškų (8-12), o po L.Kleizos taškų iki dviejų (10-12). Įpusėjus kėliniui į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o po trijų M.Pociaus baudų metimų ir L.Kleizos taškų rezultatas tapo lygus (14-14). Likus žaisti 4 minutes L.Kleiza tritaškiu pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį (17-16), po to D.Songaila pelnė taškus (19-16). Likus žaisti 3 minutes L.Scola išvedė Argentiną į priekį (19-20). Paskutinę kėlinio minutę E.Ginobilis ir J.Valančiūnas apsikeitė taikliais dvitaškiais. Po pirmojo kėlinio Lietuva atsilikinėjo rezultatu 23-24.

Antrasis ketvirtis prasidėjo L.Scolos taškais (23-26), tuo tarpu Šarūnas Jasikevičius suklydo, o vėliau prametė metimą. Sužaidus 2 minutes Paulius Jankūnas dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (25-26). Sužaidus 3 minutes L.Scola pridėjo dar du taškus (25-30), o D.Songaila atsakė taikliais baudų metimais (27-30). Sužaidus 4 minutes Carlosas Delfino įsmeigė tritaškį, o A.Nocioni perėmęs kamuolį pelnė du taškus ir padidino Argentinos persvarą iki 8 taškų (27-35). Įpusėjus kėliniui S.Songaila pelnė du taškus su varžovo pražanga (30-35). Likus žaisti 4 minutes P.Prigioni pataikė iš labai toli, o lietuviai suklydo (30-38). Po A.Nocioni taškų lietuvių deficitas pirmą kartą rungtynėse tapo dviženklis (30-40). D.Songaila dvitaškiu sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus, tačiau tuoj pat C.Delfino pataikė tritaškį (32-43). Likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 2 minutes C.Delfino pataikė dar vieną tritaškį, o Šarūnas Jasikevičius baudų metimais pelnė pirmuosius taškus olimpiadoje (36-48). Po P.Jankūno baudos metimų lietuvių deficitas ištirpo iki 10 taškų (38-48). Paskutinę kėlinio minutę L.Kleiza pataikė 1 baudos metimą, o kėlinį taikliu tritaškiu užbaigė C.Delfino. Po dvejų kėlinių 51-39 pirmavo Argentina.

Trečiojo kėlinio pradžioje Rimantas Kaukėnas pataikė dvitaškį (41-51), tačiau C.Delfino įsmeigė dar vieną tritaškį (41-54). Sužaidus pusantros minutės du taškus pridėjo L.Scola (41-56), L.Kleiza atsakė taikliais baudų metimais (43-56). Sužaidus beveik 3 minutes E.Ginobilis akrobatišku metimu pelnė taškus (43-60), o po C.Delfino tritaškio Lietuvos rinktinės deficitas tapo 20 taškų (43-63). Po P.Jankūno ir R.Kaukėno taškų lietuuviai sumažino deficitą iki 16 taškų (47-63). Sužaidus 4 minutes E.Ginobilis ir L.Kleiza apsikeitė taikliais metimais (49-65). Įpusėjus kėliniui L.Scola sumetė baudos metimus (49-68), o J.mačiulis atsakė tritaškiu (52-68). Likus žaisti 4 minutes M.Pocius pataikė iš toli, tačiau varžovai taip pat atsakė tritaškiu (55-72). Likus žaisti 3 minutes L.Scola pelnė du taškus, tuo pačiu atsakė L.Kleiza (59-74). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę E.Ginobili pelnė taškus iš po krepšio (59-78). Kėliniui baigaintis Šarūnas Jasikevičius pataikė dvitaškį, o lietuviai po trijų kėlinių atsilikinėjo rezultatu 61-78.

Pirmieji taškus ketvirtajame kėlinyje pelnė Argentinos krepšininkai (61-80), Lietuvai pirmuosius taškus pelnė Darius Songaila (63-80). Sužaidus 2 minutes P.Jankūnas ir A.Nocioni apsikeitė taikliais metimais (65-84). Vėliau D.Songaila ir L.Scola pelnė po du taškus (69-86). Po Dar dviejų E.Ginobili taškų lietuvių deficitas vėl tapo 19 taškų (69-88).  Likus žaisti daugiau nei 6 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Baigiant įpusėti kėliniui L.Scola pataikė sudėtingą metimą su pražanga (69-91), Šarūnas Jasikevičius į tai atsakė dvitaškiu (71-91). Vėliau J.Valančiūnas pridėjo du taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo (73-91). Likus žaisti 3 minutes A.Nocioni pataikė abu baudos metimus (73-95), lietuviai atsakė L.Kleizos dvitaškiu (75-95). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes P.Prigioni tritaškiu pelnė 100-ąjį Argentinos tašką (77-100). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę P.Jankūnas sudrebino krepšį dėjimu (79-100). Rungtynes 102-79 laimėjo Argentina.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 19 minučių pelnė 6 taškus (2/7 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus prasižengė ir 4 kartus suklydo.

Lietuva: Linas Kleiza 20, Paulius Jankūnnas 14, Darius Songaila 11, Jonas Mačiulis 7, Šarūnas Jasikevičius, Jonas Valančiūnas ir Mantas Kalnietis 6, Martynas Pocius 5, Rimantas Kaukėnas 4 taškai;

Argentina: Luisas Scola 32, Emanuelis Ginobilis 21, Carlosas Delfino 20, Andreasas Nocioni 10, Pablo Prigioni 9, Juanas Gutierrezas 6, Leo Gutierrezas 3, Facundo Campazzo 1 taškas;