Šaltakraujiškas Š.Jasikevičiaus žaidimas rungtynių pabaigoje išsaugojo lietuvių olimpinę viltį

2012-07-07
Lietuvos vyrų rinktinė po dramatiškos ketvirtfinalio kovos 76-72 palaužė Puerto Riko krepšininkus ir atsidūrė per žingsnį nuo Londono olimpiados. Šarūnas Jasikevičius rungtynių pabaigoje pataikė svarbų dvitaškį bei du baudos metimus iš viso įžaidėjas pelnė 11 taškų ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Pusfinalyje mūsųų rinktinė susitiks su Dominikos Respublika.

Rungtynės prasidėjo Ricky Sanchezo dvitaškiu į kurį dviem taškais atsakė ir Mantas Kalnietis (2-2). Po Jono Mačiulio tritaškio pirmą kartą priekyje atsidūrė lietuviai (5-4). Sužaidus 3 minutes M.Kalnietis įsmeigė tritaškį (8-6), vėliau dvitaškį pridėjo J.Mačiulis (10-7). Po P.Ramoso taškų  į priekį išsiveržė Puerto Riko rinktinė (10-11). Likus žaisti apie 3 minutes J.J. Bareo pataikė dvitaškį, tačiau tuo pačiu atsakė M.Kalnietis (12-13). Likus žaisti 2 minutes į aikštelę pirmą kartą išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Paskutinę kėlinio minutę J.J. Barea įsmeigė tritaškį (14-22), o Š.Jasikevičius atsakė dvitaškiu (16-22).

Antrojo ketvirčio pradžioje Martynas Pocius pataikė tritaškį po Š.Jasikevičiaus perdavimo (19-22), o vėliau po Šaro perdavimo dvitaškį su pražangą pelnė Paulius Jankūnas (22-22). Danielis Santiago taip pat atsakė dviem taškais su J.Valančiūno pražanga (22-24). Po Alexas Galindo tolimo metimo varžovai įgijo 6 taškų persvarą (22-28). Baigiant įpusėti kėliniui tritaškį pataikė Davidas Huertasas (25-11). Įpusėjus kėliniui J.Mačiulis baudų metimais sumažino deficitą iki 2 taškų (29-31). Likus žaisti 4 minutes P.Jankūnas dėjimu išlygino rezultatą (31-31), o M.Pocius dvitaškiu išvedė į priekį (33-31). Po A.Galindo tritaškio priekyje vėl buvo Puerto Rikas (33-36), tačiau po L.Kleizos baudos metimų persvarą susigrąžino lietuviai (37-36). Kėlinio pabaigoje Šarūnas Jasikevičius pataikė tritaškį ir išvedė lietuvius (40-38). Po dviejų kėlinių 40-38 priekyje buvo Lietuva.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Rimanto Kaukėno dvitaškiu (42-38) ir M.Kalniečio baudos metimais (44-38). Sužaidus 2 minutes A.Barea sumažino Puerto Riko deficitą iki 3 taškų (44-41). Sužaidus beveik 4 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius, o R.Kaukėnas pelnė dar du taškus (46-41). Įpusėjus kėliniui antrąjį kartą prasižengė Š.Jasikevičius, o N.Peavy'us pataikė iš toli (48-45). Likus žaisti pusketvirtos minutės du taškus pelnė Š.Jasikevičius (52-45), tačiau A.Galindos atsakė dvitaškiu su pražanga (52-47). Likus žaisti 2 minutes dvitaškį pataikė Darius Songaila (55-49). Paskutinę kėlinio minutę N.Peavy'us pataikė 1 baudos metimą, o Lietuva po trijų kėlinių pirmavo 57-55.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo sudėtingu J.J. Barea metimu po kurio rezultatas tapo lygus (57-57). Sužaidus 2 minutes M.Kalnietis tritaškiu išvedė lietuvius (60-57). Sužaidus 3 minutes P.Jankūnas pelnė du taškus su varžovo pražanga (62-57), o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Baigiant įpusėti kėliniui R.Kaukėnas pelnė du taškus, o C.Arroyo atsakė tritaškiu (64-60). Įpusėjus kėliniui N.Peavy'us pelnė du taškus su pražanga ir sumažino deficitą iki minimumo (64-62). Likus žaisti 4 minutes Linas Kleiza pataikė tritaškį (67-63), o N.Peavy'us atsakė dvitaškiu (67-65). Likus žaisti 3 minutes C.Arroyo įsmeigė tritaškį ir persvėrė rezultatą Puerto Riko naudai (67-68). Po M.Kalniečio dvitaškio priekyje vėl buvo lietuviai (69-68), o likus žaisti 2 minutes J.Mačiulis parmetė abi baudas. Po L.Kleizos dėjimo lietuviai įgijo 3 taškų persvarą (71-68). Likus žaisti minutę A.Galindo tritaškiu išlygino rezultatą (71-71), likus žaisti 36 sekundes D.Santiago pataikė 1 baudos metimą (71-72). Likus žaisti 31 sekundę Šarūnas Jasikevičius dvitaškiu išvedė lietuvius į priekį (73-72). Varžovai savo atakoje prarado kamuolį ir likus žaisti 13 sekundžių L.Kleiza pataikė tik 1 baudos metimą (74-72). Per likusį laiką N.Peavy'us sužingsniavo, o vėliau prasižengė prieš Š.Jasikevičių, kuris sumetė abu baudos metimus ir Lietuva iškovojo pergalę 76-72.

Šarūnas Jasikevičius per 16 minučių pelnė 11 taškų (3/7 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Lietuva: Linas Kleiza ir Mantas Kalnietis 14, Šarūnas Jasikevičius 11, Jonas Mačiulis 10, Martynas Pocius 9, Rimantas Kaukėnas 8, Paulius Jankūnas 7, Darius Songaila 3 taškai;

Puerto Rikas: Alexas Galindo 17, Carlosas Arroyo ir J.J. Barea 13, Peteris Ramosas 9, Nathannas Peavy'us 8, Danielis Santiago 5, Ricky Sanchezas Rosa 4, Davidas Huertasas 3 taškai;