[Londonas 2012] Šarūnas Jasikevičius vedė Lietuvą į pirmąją pergalę Londono Olimpiadoje

2012-07-31
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę Londono Olimpinėse žaidynėse. Mūsų šalies komanda antrose grupės varžybose 72-53 nugalėjo Nigerijos krepšininkus. Šarūnas Jasikevičius buvo arti dvigubo dublio jis pelnė 9 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Trečiąsias rungtynes Lietuva žais šį ketvirtadienį prieš Europos vicečempionę - Prancūziją.

Rungtynės prasidėjo Linos Kleizos dvitaškiu, tačiau Al-Farouqas Aminu atsakė tuo pačiu (2-2). Po Jono Valančiūno dėjimo ir dar vieno dvitaškio lietuviai įgijo 4 taškų persvarą (6-2). Sužaidus daugiau nei 2 minutes Rimantas Kaukėnas pataikė iš vidutinio nuotolio (8-2), o Derrickas Obasahanas taip pat atsakė dviem taškais (8-4). Baigiants įpusėti kėliniui Ike Diogu sumažino Nigerijos deficitą iki 2 taškų (8-6). Likus žaisti 4 minutes Alade Aminu išlygino rezultatą (8-8), tačiau tuoj pat L.Kleiza vėl persvėrė (10-8). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o Simas Jasaitis sumetė baudos metimus (12-8). Paskutinę kėlinio minutę Darius Songaila pelnė du taškus, o po pirmojo kėlinio 14-8 pirmavo Lietuva.

Antrojo ketvirčio pradžioje Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį (17-8), o I.Diogu atsakė dviem taškais (17-10). Sužaidus daugiau nei minutę D.Songaila realizavo abu baudos metimus. Sužaidus pusantros minutės Š.Jasikevičius prasižengė, tačiau A.Aminu pataikė tik 1 baudos metimą (19-11). sužaidus 2 minutes S.Jasaitis dvitaškiu pirmą kartą padidino lietuvos persvarą iki dviženklio skaičiaus (21-11). Sužaidus 3 minutes Martynas Pocius pelnė taškus (25-11), o sužaidus beveik 4 minutes Š.Jasikevičius pridėjo dvitaškį (27-11). Baigiant įpusėti kėliniui Šarūnas Jasikevičius pakabino kamuolį M.Pocius, o šis jį įdėjo iš viršaus (29-11). Nigerija į tai atsakė sėkminga atkarpa 8-0 (29-19). Likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes L.Kleiza pataikė 1 baudos metimą (30-19). Likus žaisti 2 lietuvių pranašumas ištirpo iki 9 taškų (30-21). Likus žaisti daugiau nei minutę D.Songaila ir A.Aminu apsikeitė dvitaškiais (32-23).  Paskutinę kėlinio minutė L.Kleiza pataikė abu baudos metimus (34-25), tuo pačiu atsakė A.Skinnas (34-27). Po dviejų kėlinių 34-27 priekyje buvo Lietuva.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Koko Archibongo dviem taškais (34-29), Linas Kleiza atsakė tuo pačiu (36-29). Sužaidus minutę Nigerija pataikė du baudos metimus (36-30), o L.Kleiza pridėjo dar du taškus (38-30). Sužaidus 3 minutes Simas Jasaitis pataikė tritaškį ir lietuvių persvara vėl tapo dviženklė (41-30), vėliau L.Kleiza pataikė baudos metimus (43-30). Baigiant įpusėti kėliniui O.Chamberlainas pataikė 1 baudos metimą, o A.Kavaliauskas atsakė dviem taikliais baudų metimais (47-32). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius, o A.Kavaliauskas pelnė dar du taškus (49-34). Likus žaisti 3 minutes Paulius Jankūnas įsmeigė tritaškį ir lietuvių persvara tapo 18 taškų (52-34). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes Š.Jasikevičius išprovokavo varžovo pražangą ir pataikė abu baudos metimus (54-36). Likus žaisti daugiau nei minutę A.Kavaliauskas pataikė dvitaškį ir lietuvių persvara pasiekė 20 taškų (56-36). Kėliniui baigiantis A.Skinnas pataikė iš toli, o O.Oyedeji pridėjo baudos metimą. Po trijų kėlinių 56-40 priekyje buvo Lietuva.

Ketvirtas ketvirtis prasidėjo abiejų ekipų netaikliais metimais. Pirmieji taškus kėlinyje pelnė Rimantas Kaukėnas pataikęs tritaškį (58-40). Sužaidus beveik 2 minutes A.Kavaliauskas pelnė 2 taškus su varžovo pražanga (60-40). Sužaidus 3 minutes Šarūnas Jasikevičius reidu į baudos aikštelę pelnė du taškus (62-41). Sužaidus 4 minutes R.Kaukėnas pataikė dvitaškį (64-41). Baigiant įpusėti kėliniui A.Skinnas pelnė du taškus su pražanga (64-43). Likus žaisti 4 minutes A.Aminu ir D.songaila apsikeitė taikliais metimais (66-47). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes I.Diogu pridėjo du taškus (66-51), o P.Jankūnas atsakė baudų metimais. Paskutinę kėlinio minutę Darius Songaila pelnė du taškus, o Lietuva 72-53 iškovojo pirmąją pergalę.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 20 minučių pelnė 9 taškus (2/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 9 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, permėmė 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė.

Lietuva: Darius Songaila 12, Linas Kleiza 11, Rimantas Kaukėnas 10, Šarūnas Jasikevičius 9, Simas Jasaitis ir Paulius Jankūnas 7, Antanas Kavaliauskas 6, Martynas Pocius ir Jonas Valančiūnas 4, Jonas Mačiulis 2 taškai;

Nigerija: Ike Diogu ir Al-Farouq Aminu 12, Alade Aminu 10, Anthony Skinnas 9, Derrickas Obasohanas 6, Koko Archibongas 2, Chamberlainas Oguchi ir Olumide Oyedeji 1 taškas;