*Gegužės 3 d. ketvirtasis serijos mačas "Ulker Sports" arenoje.

Andalūzai ketvirtfinalyje užbaigė "Barcos" žygį Ispanijos taurėje

2023-02-17
Šarūnui Jasikevičiui su "Barca" nepavyks apginti Ispanijos taurės titulo.

Barselonos krepšininkai Badalonoje 87:89 po pratęsimo nusileido Malagos "Unicaja" ekipai ir pralaimėję ketvirtfinalį pasitraukė iš varžybų.

Šarui, tai buvo pirmasis pralaimėjimas Karaliaus taurėje būnant treneriu. Prieš tai lietuvis pasiekė 6 pergales ir iškovojo du titulus.

"Barca" didžiąją dalį pirmąjame kėlinyje pirmavo, tačiau likus žaisti kiek mažiau, nei 2 min. Brizuela tritaškiu išvedė "Unicaja" į priekį (14:15). Pirmąjį kėlinį tolimu metimu uždarė Jokubaitis sugrąžindamas minimalią persvarą katalonams (21:20).

Antrąjį kėlinį Šaro auklėtiniai pradėjo spurtu 13:1 ir įgijo dviženklę persvarą (34:21). Kėlinio pabaigoje andalūzai sumažino deficitą iki 4 taškų (38:34), tačiau po pirmos mačo pusės 41:34 pirmavo Barselonos ekipa.

Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. trečiajame kėlinyje Satoransky baudų metimais atstatė dviženklę persvarą (53:43). Artėjant kėliniui į pabaigą "Unicaja" sumažino atsilikimą iki 5 taškų (55:50).

Ketvirtajame kėlinyje "Barca" vėl susigrąžino solidesnį pranašumą (64:53). Likus žaisti kiek mažiau, nei 4 min. po Brizuelos ir Diazo baudų metimų katalonų persvara ištirpo iki 2 taškų (67:65). "Barcą" į priekį truktelėjo Mirotičiaus du taškai ir Laprovittolos tritaškis (72:65). Likus žaisti 2 min. Malagos ekipa sumažino atsilikimą iki 3 taškų (72:69). Likus žaisti 1:17 min. Brizuela sumažino deficitą iki minimumo (72:71), Laprovittola atsakė dviem baudomis (71:71). Likus žaisti 54 sek. Osetkowski tritaškiu išlygino rezultatą (74:74), Vesely likus žaisti 38,4 sek. įmetė dvi baudas (76:74). Brizuela dviem baudomis dar kartą išlygino rezultatą (76:76). Higginso paskutinis metimas tikslo nepasiekė ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimą bauda atidarė Vesely (77:76), Perry atsakė taškais iš po krepšio (77:78). Po Brizuelos taškų Malaga įgijo 3 taškų persvarą (77:80). Katalonai atsakė 4 iš eilės Mirotičiaus taškais (81:80), tačiau Brizuela įsmeigė tritaškį (81:83). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. Thomasas pelnė taškus iš po krepšio (81:85). Vesely realizavo dvi baudas (83:85), o Laprovittola pridėjo vieną (84:85). Likus žaisti minutę Thomasas realizavo dvi baudas (84:87), likus žaisti 33 sek. Laprovittola tritaškiu išlygino rezultatą (87:87). Likus žaisti 9 sek. Perry išvedė Malagą į priekį (87:89), o likus žaisti 0,9 sek. Laprovittola stojo mesti baudų metimų, argentinietis pirmąją prametė, o antrąją tyčia, tačiau išsigelbėti katalonams nepavyko.

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 15, Nicolas Laprovittola 12, Tomašas Satoransky 11, Cory Higginsas 10, Alexas Abrinesas 8, Janas Vesely ir Rokas Jokubaitis 7, Mike'as Tobey 6, Sertačas Šanli ir Jamesas Nnaji 4, Nikola Kaliničius 3 taškai;

Malagos "Unicaja": Dario Brizuela 27, Kendrickas Perry 22, Tyleris Kalinoski 12, Davidas Kravishas 10, Dylanas Osetkowski 8, Willas Thomasas 5, Tysonas Carteris 3, Alberto Diazas 2 taškai;