Lietuviai palaužė Europos vicečempionus serbus

2011-09-08
Lietuvos vyrų rinktinė pergale pradėjo antrąjį Europos čempionato etapą. Pirmose rungtynėse lietuviai 100-90 įveikė Serbijos nacionalinę rinktinę. Lietuva E grupėje turi 2 pergales ir dabar žengia trečioje vietoje. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 14 taškų ir 7 rezultatyvius perdavimus. Sekančias rungtynes mūsų rinktinė žais rytoj prieš Prancūziją.

Rungtynės prasidėjo Manto Kalniečio tritaškiu. Po M.Tepičiaus dvitaškio serbai išsiveržė į priekį (3-4). Įpusėjus kėliniui į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius vėliau atlikęs rezultatyvų perdavimą Jonui Valančiūnui. Po Simo Jasaičio tritaškio rezultatas tapo lygus (14-14). Likus žaisti daugiau, nei 2 minutes Š.Jasikevičius dvitaškiu sumažino Lietuvos atsilikimą iki minimumo (18-19). Po Martyno Pociaus tritaškio lietuviai išsiveržė į priekį (21-19). Kėliniui baigiantis Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį, o kėlinys baigėsi 26-24 lietuvių naudai.

Antrajame kėlinyje pirmieji taškus pelnė serbai, kurie išsiveržė į priekį (26-27). Po S.Jasaičio ir M.Kalniečio taškų priekyje vėl buvo lietuviai. Likus žaisti 6 minutes M.Pocius pataikė tritaškį ir padidino Lietuvos rinktinės pranašumą iki 7 taškų (41-34). Po A.Rasičiaus ir N.Kirtstičiaus dvitaškių serbų deficitas sumažėjo iki 4 taškų, tačiau Š.Jasikevičius atsakė tritaškiu (46-39). Po dviejų kėlinių lietuvių persvara prieš serbus buvo 10 taškų 54-44.

Po ilgosios pertraukos pirmuosius taškus pelnė Lietuva po Pauliaus Jankūno dvitaškio. Vėliau tritaškį pridėjo M.Kalnietis (59-46). Įpusėjus kėliniui į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius ir vos pasirodęs išprovokavo varžovo pražangą ir įmetė abi baudas. Vėliau M.Teodisičius buvo nubaustas technine pražanga, kurią Š.Jasikevičius pavartė tiksliais baudų metimais. Likus žaisti 2 minutes Jonas Valančiūnas atsatė dviženklė lietuvių persvarą (71-60). Po trijų kėlinių lietuviai prieš serbus pirmavo rezultatu 78-68.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo M.Mačvano dvitaškiu, o P.Jankūnas atsakė dviem baudomis. Po Martyno Pociaus dėjimo lietuvių persvara tapo 12 taškų, o varžovai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės. Sužaidus 2 minutes į aikštelę grįžo Šarūnas Jasikevičius ir iškarto atliko rezultatyvų perdavimą J.Valančiūnui (84-70). Po trijų serbų tritaškių lietuvių persvara ištirpo iki 7 taškų (86-79). Likus žaisti 3 minutes R.Kaukėnas pataikė dvitaškį (93-81), vėliau R.Javtokas įdėjo į krepšį po Š.Jasikevičiaus perdavimo (95-81). Po Jono Valančiūno dvitaškio su bauda Lietuva pelnė 100-ąjį tašką, o rungtynes lietuviai laimėjo 100-90.

Šarūnas Jasikevičius per 18 minučių pelnė 14 taškų (1/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus suklydo.

Lietuva: Mantas Kalnietis 19, Jonas Valančiūnas 18, Šarūnas Jasikevičius 14, Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas 13, Simas Jasaitis 9, Rimantas Kaukėnas 8, Robertas Javtokas 4, Darius Songaila 2 taškai;

Serbija: Nenadas Krstičius 21, Duško Savanovičius ir Milošas Teodosičius 16, Milenko Tepičius 12, Milanas Mačvanas 8, Marko Kešeljis 6, Aleksandras Rasičius 3, Nemanja Bjelica ir Stefanas Markovičius 2 taškai;