*Kovo 20 d. Į Stambulą atvyksta "Barca".

Solidus Š.Jasikevičiaus žaidimas padėjo lietuviams pergale užbaigti grupės varžybas

2011-09-06
Lietuvos vyrų rinktinė pergale prieš Portugaliją 98-69 užbaigė grupės varžybas. Lietuviai savo varžovus palaužė tik antroje rungtynių pusėje. Šarūnas Jasikevičius savo komandoje buvo rezultatyviausias jis pelnė 14 taškų ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. Lietuva su 4 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu grupėje užėmė antrąją vietą. Sekančiame etape Lietuvių varžovais bus Serbijos, Prancūzijos ir Vokietijos nacionalinės rinktinės.

Rungtynės prasidėjo Martyno Pociaus dvitaškiu, tačiau portugalai atsakė tuo pačiu. Po 4 M.Pociaus ir 2 M.Kalniečio taškų lietuviai išsiveržė į priekį (10-4). Įpusėjus kėliniui varžovai sumažino deficitą iki minimumo (10-9), o po portugalų tritaškio rezultatas tapo lygus (12-12). Likus žaisti 3 minutes Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį, o vėliau tą patį padarė ir Rimantas Kaukėnas (12-21). Vėliau Š.Jasikevičius pridėjo vieną taiklią baudą ir dvitaškį iš eigos. Kėlinys baigėsi lietuviams pirmaujant rezultatu 28-16.

Antrojo kėlinio pradžioje Robertas Javtokas pelnė 2 taškus, o Š.Jasikevičius sumetė dvi baudas. Po varžovų spurto 11-0 portugalai sumažino lietuvio persvarą iki 5 taškų (32-27). Įpusėjus kėliniui lietuvių taškų badą nutraukė Tomas Delininkaitis taiklia bauda. Likus žaisti 2 minutes C.Fonseca sumažino lietuvių persvarą iki 3 taškų (31-34), o vėliau ir iki minimumo (33-34). F.da Silva likus žaisti minutę išlygino rezultatą (35-35). Lietuvius į priekį išvedė M.Kalniečio tritaškis, o kėlinys baigėsi 41-35.

Trečiasis kėlinys prasidėjo portugalijos rinktinės techninėmis pražangomis, kurias Š.Jasikevičius pavartė 4 taikliomis baudomis. Vėliau Šarūnas Jasikevičius pridėjo dvitaškį (47-35). Įpusėjus kėliniui lietuvių persvara padidėjo iki 16 taškų (58-42). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę K.Lavrinovičius baudomis padidino Lietuvos persvarą iki 20 taškų (66-46). Kėlinys baigėsi mūsų šalies rinktinei pirmaujant 68-50.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Manto Kalniečio tritaškiu. Sužaidus 2 minutes Simas Jasaitis įleido dar vieną tritaškį (76-53). Įpusėjus kėliniui R.Kaukėnas pataikė sudėtingą dvitaškį (83-58). Išaugusi lietuvių persvara išliko iki pat rungtynių pabaigos, o galutinis rungtynių rezultatas tapo 98-69.

Šarūnas Jasikevičius per 12 minučių pelnė 14 taškų (2/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškis, 7/9 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir perėmė vieną kamuolį.

Lietuva: Šarūnas Jasikevičius ir Martynas Pocius 14, Rimantas Kaukėnas 13, Simas Jasaitis 12, Mantas Kalnietis 10, Jonas Valančiūnas ir Kšyštofas Lavrinovičius 8, Darius Songaila ir Paulius Jankūnas 6, Tomas Delininkaitis 4 taškai;

Portugalija: Carlosas Andrade 16, Antonio Tavaresas 14, Filipe da Silva 10, Joao Santos 9, Elvisas Evora 8, Miguelis Miranda 5, Claudio Fonseca 3, Miguelis Minhavas ir Marco Goncalves 2 taškai;