Šarūno Jasikevičiaus sugrįžimas paženklintas "Panathinaikos" pergale

2011-09-28
Šarūnas Jasikevičius debiutavo Atėnų "Panathinaikos" komandos gretose. Šiandien Eurolygos čempionai draugiškose rungtynėse Bulgarijoje 97-78 įveikė Sofijos "BC Levski" komandą. Šiose rungtynėse buvo atsisveikinta su garsiu bulgarų krepšininku Georgijumi Mladenovu. Šarūnas Jasikevičius sugrįžimo rungtynėse pelnė 10 taškų. Rytoj Atėnų "Panathinaikos" sužais dar vienas draugiškas rungtynes Sofijoje prieš Makedonijos komandą "MZT Skopje".

Rungtynės prasidėjo Davido Logano dvitaškiu, o vėliau tritaškį pridėjo Dimitris Diamantidis (5-0). Tik įpusėjus kėliniui Sofijos "BC Levski" klubas pelnė pirmuosius taškus (9-2). Po D.Logano tritaškio eurolygos čempionų persvara tapo dviženklė (12-2). Likus žaisti apie minutę iki pirmojo kėlinio pabaigos į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o kėliniui baigiantis šeimininkai sugebėjo sumažinti deficitą iki 4 taškų 20-16.

Antrajame kėlinyje Eurolygos čempionai po Iano Vougiouko dvitaškio vėl susigrąžino dviženklę persvarą (28-18). Vėliau Sofijos klubas atsakė spurtu 7-0 ir "Panathinaikos" pranašumas ištirpo iki 3 taškų (28-25), bet Š.Jasikevičius atsakė dviem taikliais dvitaškiais iš eilės ir vėl padidino graikų persvarą (32-25). Likus žaisti apie 3 minutes šeimininkai sumažino deficitą iki minimumo (33-32), o Aaronas Harperis baudomis išvedė "BC Levski" klubą į priekį (33-34). Dimitris Diamantidis tritaškiu vėl išvedė į priekį Graikijos čempionus, o po dviejų kėlinių "Panathinaikos" persvara buvo 5 taškai 43-38.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo dar vienu D.Logano tritaškiu (46-38), sužaidus kiek mažiau, nei 2 minutes graikų persvara trečią kartą rungtynėse tapo dviženklė (50-40). Likus žaisti 2 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius, o kėliniui baigiantis lietuvis pelnė dar du taškus (71-58). Po trijų kėlinių Atėnų "Panathinaikos" komanda priekyje buvo rezultatu 74-59.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Šarūnas Jasikevičius buvo nubaustas nesportine pražanga, o bulgarai tuo pasidaudoję sumažino deficitą iki 10 taškų (74-64). Vėliau lietuvis varžovams įmetė dar vieną dvitaškį (78-64). Per likusį laiką Atėnų "Panathinaikos" komanda neiššvaistė turėtos persvaros ir rungtynes laimėjo rezultatu 97-78.

Šarūnas Jasikevičius savo debiutinėse rungtynėse per 14 minučių pelnė 10 taškų (5/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį ir 3 kartus prasižengė.

Atėnų "Panathinaikos": Dimitris Diamantidis 13, Davidas Loganas 12, Pattas Calathesas 11, Šarūnas Jasikevičius, Nickas Calathesas, Aleksas Maričius, Kostas Tsartsaris 10, Romainas Sato 8, Ianas Vougioukas 7, Kostas Kaimakoglou 3, Stevenas Smithas 2 ir Aleksis Kyritsis 1 taškas;

Sofijos "BC Levski": Aaronas Harperis 20, Hrišimiras Dimitrovas 17, Marcus'as Hallas 12, Vasilis Evtimovas 10, Dimitaras Anguelovas ir Georgijus Mladenovas 6, Zlatinas Georgievas 4, Pavelas Ivanovas 3 taškai;