Lietuva nusileido prancūzams

2011-09-09
Lietuvos vyrų rinktinė patyrė antrąjį pralaimėjimą Europos čempionate. Antrose antrojo etapo rungtynėse Lietuva 67-73 nusileido Prancūzijai. Kova vyko iki pat paskutinių sekundžių, tačiau fortūna šypsojosi varžovams, kurie ir toliau pirmenybėse žengia be pralaimėjimų. Šarūnas Jasikevičius šiose rungtynėse pelnė 6 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Antrąjį etapą lietuviai užbaigs rungtynėmis su Vokietija.

Rungtynės prasidėjo Rimanto Kaukėno ir Dariaus Songailos dvitaškiais. Sužaidus 2 minutes J.Noah pelnė dvitaškį su bauda ir išvedė prancūzus į priekį (4-5). Sužaidus 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Įpusėjus kėliniui D.Songaila dvitaškiu sumažino lietuvių deficitą iki 1 taško (8-9). Likus žaisti 2 minutes Martynas Pocius pataikė tritaškį (13-15), o po J.Valančiūno pataisyto baudos metimo lietuviai išsiveržė į priekį (16-15). Po pirmo kėlinio priekyje buvo Prancūzija 18-16.

Pirmuosius 4 taškus antrajame ketvirtyje pelnė Nando De Cola suteikdamas prancūzams 6 taškų pranašumą. Lietuviams pirmuosius taškus antrajame kėlinyje pelnė Mantas Kalnietis taikliomis baudomis. Likus žaisti 4 minutes į aikštelę grįžo Šarūnas Jasikevičius, o po N.Batumo dvitaškio prancūzų persvara išaugo iki 9 taškų (21-30). Po 4 iš eilės D.Songailos taškų lietuviai sumažino deficitą iki 5 taškų. Kėlinio pabaigoje Šarūnas Jasikevičius pataikė vieną baudą iš dviejų, o kėlinys baigėsi Lietuviams pralaimint 28-34.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Tonio Parkerio dvitaškiu, o Simas Jasaitis atsakė tritaškiu. Po N.Batumo tritaškio prancūzai vėl įgijo 7 taškų persvarą (34-41), tačiau R.Kaukėnas atsakė taip pat tritaškiu. Po R.Javtoko dvitaškio lietuviai prie varžovų priartėjo iki 2 taškų (39-41). Simas Jasaitis tritaškiu po ilgos pertraukos vėl išvedė lietuvius į priekį (42-41). Po trijų kėlinių jau lietuviai buvo priekyje rezultatu 46-43.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Kšyštofo Lavrinovičiaus dvitaškiu. Sužaidus 3 minutes N.De Cola tritaškiu išvedė prancūsus į priekį, tačiau Š.Jasikevičius dvitaškiu išlygino rezultatą (52-52). Po 4 iš eilės Nando De Cola taškų Prancūzija vėl išsiveržė į priekį (54-58). Likus žaisti 2 minutes T.Parkeris pelnė sudėtingus du taškus. Po Jono Valančiūno dėjimo ir Šarūno Jasikevičiaus tritaškio lietuvių deficitas ištirpo iki 4 taškų (62-66). Kėliniui baigiantis M.Pocius ir S.Jasatis prametė tritaškį, o T.Parkeris pabėgęs į greitą kontra ataką pelnė du lengvus taškus (62-70). Lietuviai rungtynes pralaimėjo rezultatu 67-73.

Šarūnas Jasikevičius per 24 minutes pelnė 6 taškus (1/3 dvitaškis, 1/2 tritaškis, 1/2 bauda), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį ir 5 kartus suklydo.

Lietuva: Simas Jasaitis 13, Jonas Valančiūnas 12, Darius Songaila 9, Martynas Pocius, Šarūnas Jasikevičius ir Robertas Javtokas 6, Rimantas Kaukėnas 5, Mantas Kalnietis ir Paulius Jankūnas 4, Kšyštofas Lavrinovičius 2 taškai;

Prancūzija: Nando De Cola 21, Tony Parkeris 19, Joakimas Noah ir Nicolas Batumas 9, Ali Traore, Florentas Pietrusas ir Borisas Diaw 4, Charles'as Kahudis 3 taškai;