*Gegužės 13 d. Turkijos lygos reguliariojo sezono pabaiga.
*Gegužės 16 d. "Fenerbahce" pradeda kovas Turkijos lygos atkrintamosiose varžybose.
*Gegužės 24-26 d. Eurolygos finalo ketvertas Berlyne.

Mirotičiaus dvitaškis atnešė jubiliejinę 100-ąją Šaro pergalę Eurolygoje

2021-10-26
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai tęsia pergalingą žaidimą Eurolygoje.

Katalonai pirmose dvigubos savaitės rungtynėse Stambule 76:74 po lemiamo Mirotičiaus metimo nugalėjo "Fenerbahce" krepšininkus ir su 6 pergalėmis išlieka nenugalėti.

Š.Jasikevičiui tai buvo jubiliejinė 100-oji pergalė Eurolygoje vyriausiojo trenerio poste. Strategui iš Lietuvos pasiekti šią ribą prireikė 186-erių rungtynių. Su savo gimtojo miesto Kauno "Žalgiriu" Šaras pasiekė 66-ias pergales, o atvykęs į Kataloniją pridėjo 34-ąją.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie vedami J.Vesely per pirmąsias 4 minutes įgijo dviženklę persvarą (12:2). Katalonai nepalūžo ir likus žaisti kiek daugiau, nei 2 minutes antrąjame kėlinyje B.Daviesas dvitaškiu išlygino rezultatą (29:29), o vėliau ir persvėrė (29:31).

Trečiojo kėlinio pabaigoje "Barca" užsidirbo nesportinę pražangą ir tuo pasinaudojusi "Fenerbahce" vėl atsidūrė priekyje (48:47).

Ketvirtajame kėlinyje du tritaškius iš eilės pataikęs C.Higginsas padidino Barselonos persvarą iki 6 taškų (55:61). Tuomet M.Guduričius atsakė dviem tolimais metimais, o antrąjį įsmeigęs su pražanga išvedė turkus į priekį (62:61). Likus žaisti 2 minutes J.Vesely užsidirbo nesportinę pražangą, C.Higginsas realizavo baudas, o B.Daviesas pelnė du taškus su pražanga (66:70). Šeimininkai įmetė tritaškį (69:70), o N.Hayesas atsakė dviem baudomis (69:72). Likus žaisti minutę Mirotičius sumetė baudas (69:74)., J.Vesly atsakė 1 bauda, o vėliau po netaiklaus antrojo baudos metimo pelnė dvitaškį (72:74). Likus žaisti 20 sek. katalonai suklydo po to, kai B.Daviesas sužingsniavo. Likus žaisti 6,2 sek. D.Bookeris dėjimu išlygino rezultatą (74:74). Paskutinėje atakoje Mirotičius dvitaškiu išplėšė "Barcai" pergalę 76:74.

Jau šį ketvirtadienį "Barcos" laukia mačas Tel Avive prieš "Maccabi" klubą.

Stambulo "Fenerbahce": Janas Vesely 24, Marko Guduričius 17, Devinas Bookeris 8, DyShawnas Pierre'as 7, Sehmusas Hazeras 5, Nando De Colo ir Achille Polonara 4, Pierria Henry 3, Marialas Shayokas 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Cory Higginsas 18, Brandonas Daviesas 16, Nickas Calathesas 11, Rolandas Šmitas ir Nikola Mirotičius 8, Nigelis Hayesas-Davisas 6, Kyle'as Kuričius 5, Nicolas Laprovittola 4 taškai;