Lietuva iškovojo bronzą!

2010-09-12
Lietuvos vyrų rinktinė šiandien Stambule dėl bronzos medalių įveikė Serbijos rinktinę rezultatu 99-88. Tai pirmas kartas Lietuvos krepšinio istorijoje kai mes iškovojame Pasaulio čempionato medalius. Sveikinimai visai Lietuvos rinktinei žaidėjams, treneriams ir visiems kurie prisidėjo prie šio didžiulio įvykio mūsų šalies istorijoje.

Rungtynių pradžioje Lietuviai ir serbai apsikeitė keleta tiksliomis atakomis, tačiau vėliau sekė keli taiklūs serbų tritaškiai ir jie nežymiai atitrūko. Puikiai į rungtynes nuo atsarginio lietuvių suolelio įsijungė Paulius Jankūnas, kurios pastangomis Lietuviai panaikino serbų persvarą ir laimėjo kėlinį rezultatu 23-22. Antrajame kėlinyje ir toliau virė atkakli kova taškas į tašką. Šiame kėlinyje Lietuvius daugiausia į priekį tempė Linas Kleiza, o po Simo Jasaičio tritaškio Lietuvių pranašumas šoktelėjo iki aštuonių taškų. Likus žaisti apie dvi minutes antrajame kėlinyje Linas Kleiza įmetė dar du tritaškius, o Mantas Kalnietis įkrovė kamuolį su varžovų pražanga padidinę Lietuvių pranašumą iki dviženklio skirtumo. Trečiajį kėlinį Lietuviai pradėjo spurtu 8-2, tačiau tai nebuvo pabaiga. Mūsų rinktinė ir toliau taikliai atakavo varžovų krepšį, o iki kėlinio pabaigos likus kiek daugiau nei minutei Lietuvių pranašumas prieš serbus siekė daugiau, nei dvidešimt taškų. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Manto Kalniečio šou jis įmetė dvitaškį, o vėliau ir tritaškį metimą. Ketvirtame kėlinyje serbai dar bandė gelbėtis, tačiau buvo jau per vėlu. Lietuvos rinktinė triumfuoja ji iškovoja Pasaulio čempionato bronzos medalius.

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 33 tšk, Paulius Jankūnas 15 tšk, Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis po 14 tšk, Martynas Pocius 12 tšk, Tomas Delininkaitis 4 tšk, Jonas Mačiulis 3 tšk, Renaldas Seibutis ir Robertas Javtokas po 2 taškus;

Serbijos rinktinė: Novica Veličkovičius 18 tšk, Marko Keseljis 12 tšk, Duško Savanovičius 10 tšk, Milošas Teodosičius 9 tšk, Aleksandaras Rasičius ir Milanas Macvanas po 8 tšk, Milenko Tepičius 7 tšk, Ivanas Pauničius 6 tšk, Nenadas Krstičius 5 tšk, Stefanas Markovičius 3 tšk, Nemanja Bjelica 2 taškai;

Lietuvos vyrų rinktinė jau rytoj grįžtą į Lietuvą su bronzos medaliais.